2018 рік принесе багато змін і сюрпризів. Що стосується українських водіїв, то таке щастя їх не омине – доведеться змиритися з рядом нововведень. До чого готуватися, якими будуть дорожні правила, штрафи – далі в статті.

Нововведення для водіїв. Нові штрафи

Законопроект № 7286 від 14.11.2017-го включили до порядку денного, проте згодом відправили до комітетів задля доопрацювання. У редакції містяться пункти, в яких ідеться знгачне підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Відповідно до законопроекту, хочуть ввести кримінальну відповідальність у разі нетверезого водіння. Разом з тим, збільшаться й права поліцейських. Відтепер оглядати авто прямо на дорозі стане нормою. Документ ще допрацьовують, тому невідомо, коли законопроект вступить у дію.

Нагадаємо, за керування транспортом без прав передбачений штраф – 10 200 грн. За повторне таке порушення – 40 800 грн. Водії, яких позбавили прав, порушивши закон, мають сплатити штраф – 20 400 гривень. За повторне – 40 800 гривень.

За перевищення швидкості в населених пунктах – 3 400 грн (раніше – 510 грн).

За втечу з місця ДТП, доведеться заплатити 3 400 (раніше – 225 грн). Поряд з тим, за це можуть і позбавити прав до 6 місяців.

Вперше отримане водійське посвідчення видаватимуть на 2 роки. Якщо у цей період водій не отримає 3 і більше штрафів посвідчення видаватимуть на 30 років. В іншому випадку – повторне складання іспитів ПДР.

З 1 січня дозволеною швидкістю руху є 50 км/год.

Фото та відеофіксація

Найсерйознішим нововведенням для водіїв слід вважати саме фото та відеофіксацію. Незважаючи на те, що в назві законопроекта №5364 говориться про реформування системи паркування, суть полягає у впровадженні “листів щастя”. Це означає, що винним автоматично стає не водій, а власник транспорту. Проте ці норми можна оскаржити в Конституційному Суді.

Паркування

У нових правилах паркування визначені чіткі умови, де неправильно припарковане авто може забрати евакуатор і закинути на арештмайданчик. Якщо водій не заплатить за послуги, то йому випишуть штраф. Це стосується і водіїв, які мають іноземну реєстрацію.

Обмежена швидкість

З 1 січня 2018 року набирає чинності постанова Кабміну щодо зниження максимальної швидкості в населених пунктах до 50 км/год. З приводу такого обмеження, то на думку еспертів, воно є обгрунтованим і об’єктивним, це зменшить випадки ДТП. До прикладу, в багатьох країнах ЄС такий закон діє давно.

Щодо перевірки швидкості, то найближчим часом механізм працювати не буде. Адже приладів із сертифікацією у поліції немає.

Легалізація “євроблях”

На сьогодні в Україні авто на єврономерах велика кількість. За попередніми даними, їх чисельність становить майже 400 тисяч. Ігнорування державними органами призведе до ще більш стрімкого зростання кількості. Разом з тим, водії неодноразово заявляли про бажання реєструвати свій транспорт в Україні. Тобто готові платити по 600-1000 євро за легалізацію. Щодо існуючих митних бар’єрів, то категорично не влаштовують.

Оn-line сервіси для водіїв

У 2018 році планують запровадити “Персональний кабінет водія”. Це сервіс, який дозволить водіям в режимі онлайн продивлятися інформацію стосовно штрафів, реєстрації транспорту. Також дасть можливість замовляти та платити за послуги, не виходячи з дому.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Нововведення для водіїв: штрафи та легалізація “євроблях”