Здача квартир або кімнат в оренду на сьогодні – це один із найбільш поширених, зручних і вигідних способів отримати додатковий дохід. При цьому власник повинен знати, як це робити. Для цього необхідно вивчити попит і пропозицію ринку нерухомості, специфіку оподаткування та відповідальність за ухилення від податків. До того ж, продумати всі нюанси орендних зобов’язань. Більш детально про це – далі в статті.

Знімне житло. Пам’ятка для орендодавця

Вартість квартири

Насамперед потрібно визначити вартість оренди квартири. Адекватна ціна допоможе швидше виконати завдання. Для цього слід вивчити ринок нерухомості – прочитати оголошення в газетах (на стовпах, під’їздах, зупинках), переглянути пропозиції на сайтах, порадитись із тими, хто цим займається. Разом з тим, залучити ріелторів, описати плюси й мінуси житла, розташування квартири, інфраструктуру, вказати приблизну вартість.

Загалом ціна оренди багато в чому залежить від самої квартири – від метражу й наявного ремонту до укомплектованості. Район, інфраструктура (магазини, аптеки, поліклініка, садок, школа, стоянка) – все це стане привабливим для самих пошуковців. Тому вказувати про це слід першочергово.

Термін оренди житла

Від терміну здачі квартири залежить заробіток власника. Довгострокова оренда по суті є «пасивним доходом». Однак присутня стабільність. Якщо ж здавати квартиру подобово, дохід буде однозначно більшим, але такий варіант забирає багато часу й сил, оскільки доведеться весь час шукати квартирантів. До того ж, потрібне постійне фінансове вкладення на оновлення ремонту, заміну меблів і побутової техніки, прибирання приміщення, оплату комунальних платежів, рекламу тощо.

Самостійний пошук квартирантів

Знайти квартирантів можна самостійно або ж цю справу довірити спеціалістам, тобто агентам нерухомості. Звісно, що останній варіант більш зручний, коли власник має багато справ. До того ж, ріелтори допоможуть правильно оформити відносини між орендодавцем і орендарем.

Коли ж все-таки вирішили зайнятись пошуками клієнтів самостійно, то можна спробувати розклеїти оголошення по району, надрукувати рекламу в газеті чи розмістити пропозицію в інтернеті. Не завадить і своєрідний розголос, може саме Вашим знайомим і потрібне знімне житло.

Який податок за оренду квартири?

В Україні здають житло двома способами – офіційно й нишком. В останньому випадку сплачувати податки не доведеться, тому так робить більшість власників. Це так звана тіньова нерухомість, яка до того ж приречена в майбутньому на провал. Власникам же загрожує відповідальність – штраф від 17 до 34 тисяч гривень (ст. 212 КК).

Загалом, платити податок необхідно 4 рази на рік і протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Сума податку за оренду розраховує наймодавець самостійно, виходячи з отриманого прибутку. При цьому, з 1 січня 2016 року в Україні введена єдина ставка податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 18%.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Знімне житло: як здати квартиру в оренду – правила пошуку