Нерідко буває, коли в стислі терміни необхідно знайти житло. При цьому не аби що. Знайти потрібний варіант можна, якщо дотримуватись деяких правил. Яких – далі в статті.

Знімне житло. Швидкодоступна квартира – поради

Насамперед, не слід ігнорувати агентів нерухомості. Самостійний пошук це звичайно добре та й економніше, проте довго й нудно. Тому, якщо можливість така є, то краще звернутися до професіонала.

Не дивно, що хороші варіанти квартир розлітаються ще до того, як оголошення опублікували. Досвідчені ріелтори домовляються з власниками квартир швидше, аніж орендарі. Ті, хто стикався з цим питанням добре знають, що при телефонній розмові часто можна почути “житло вже здали”. Виходячи з цього, варто вибрати такий ресурс, який заощадить час або ж гроші.

Вимоги до житла

Їх необхідно чітко сформулювати, так само, як і питання. Для цього слід подумати, в якій квартирі хочеться жити. Тому чітке уявлення звузить коло пошуку.

Конкретні питання

Якщо задавати агентові конкретні питання та при цьому погоджуватися дивитися лише на ті квартири, що відповідають вимогам – це може спростити завдання обом сторонам.

“Давайте хоч щось подивимось” – фраза приречена на пошуковий провал.

Питання й вимоги ліпше оформлювати у вигляді списку. Оскільки з ріелтором доведеться спілкуватись неодноразово. До переліку можна віднести такі ключові питання:

  • вартість;
  • район;
  • поверх;
  • планування (тип будинку);
  • наявність меблів;
  • гаряча вода (центральне водопостачання або нагрівальний бак/колонка);
  • вікна (старі рами або МПО);
  • плита (газова/електрична).

Якби це не звучало, але слід змиритися з тим, що вартість оренди може перевищити очікування. Співвідношення ціни та “гарності” квартири далеко не завжди відповідає реальності. Беззастережно вірити ріелторам не варто, коли пропонують дорогий сарай на околиці.

Загалом, чим більше інформації, тим краще. Тому можна обрати декількох агентів і шукати спільно житло.

Коли пошуки квартири потрібно прискорити, дзвінки агентам/власникам повинні стати роботою. З самого ранку слід телефонувати, вести списки, моніторити варіанти.

Кожному ріелтору дзвонити мінімум 2 рази на день. У такому випадку може з’явитись можливість перехопити вигідну пропозицію.

Не варто вірити картинкам

На сьогодні безліч різноманітних оголошень в інтернеті. Знаходимо непогані варіанти, телефонуємо. Виявляється, що вже квартири здали, при цьому оголошення не зняли. Є й таке, коли на сайті висять привабливі фотографії квартири. Йдеш дивитись на квартиру – зовсім інше. Тому на обман можна з легкістю натрапити.

Крім того, деякі агенти вимагають передоплату. Натомість надають список вигаданих орендодавців або просто годують обіцянками. Варто пам’ятати, що оплата послуг здійснюється лише за фактом вселення!

Ще одна порада – тільки-но ріелтор телефонує з пропозицією глянути на хорошу квартиру, не зволікайте, бо заберуть.

У великих містах пошук квартири нагадує марафон. Є випадки, коли призначають “оглядини” відразу декільком майбутнім квартирантам. А є й таке, коли поки добираєшся, то 5 хвилин тому квартиру здали.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Житлове право.

Знімне житло: як швидко та безпечно знайти бажану квартиру?