Необхідна передумова для державної реєстрації юридичної особи – визначення адреси місця її перебування. Відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться у Єдиний державний реєстр. Після цього адресу такого підприємства вказують у різноманітних документах – ліцензіях, договорах, свідоцтвах. Але складаються такі обставини, коли зміна юридичної адреси стає нагальною потребою.

Наприклад, коли підприємство купило або орендувало новий офіс, переїхало в інше місто чи новий район.  Проте часто стається так, що керівники компаній переносять офіс на нове місце, не змінюючи при цьому юридичну адресу. Насправді, це загрожує багатьма проблемами, зокрема з податковою службою, аж до ліквідації підприємства, адже суд може постановити рішення про припинення існування юридичної особи, якщо її не знайдено за вказаною адресою.

Саме тому керівникам варто подбати про зміну юридичної адреси, якщо склалися такі обставини. Для цього досить виконати такі кроки.

По-перше, необхідно внести зміни до статуту компанії. Це потрібно у тому випадку, коли в цьому установчому документі вказана юридична адреса. Таке рішення приймається на загальних зборах. Нову адресу  можна оформити у додатку до статуту або у новій редакції цього установчого документу.

По-друге, треба звернутися до державного реєстратора, щоб внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, про який вже говорилося раніше. Для цього подається пакет документів. До них належить реєстраційна картка та рішення загальних зборів про зміни, що вносяться.

По-третє, інформація про такі зміни має бути опублікована в засобах масової інформації – в «Бюлетні державної реєстрації». Ця публікація обов’язкова. Сплачує вартість публікації заявник.

До того ж, зміна юридичної адреси засвідчується і на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади.

По-черверте, треба дочекатись відомостей про зміну адреси від органів статистики, доходів та зборів. І після цього державний реєстратор надішле юридичній особі виписку від Єдиного державного реєстру, у ній буде вказана уже нова адреса підприємства.

Далі керівник повинен звернутися до банківської установи, де в юридичної особи відкритий поточний рахунок чи декілька.  Для переоформлення потрібних документів потрібно пред’явити виписку із державного реєстру про зміну юридичної адреси.

Також потрібно внести зміни до ліцензії на певні види господарської діяльності. До органу ліцензування подається заява про переоформлення. Супровідні документи такі – попередня ліцензія, виписка з Єдиного державного реєстру.

Варто подбати і про внесення відповідних змін у свідоцтва та дозвільні документи.

Копії виписок із внесеними змінами треба надати і контрагентам.

Після всіх цих процедур зміна юридичної адреси може вважатися завершеною.

Державна реєстрація змін здійснюється того ж дня, коли надійшли відповідні документи. Це передбачено в статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців».

Отже, після оформлення всіх документів у вищезазначених інстанціях, підприємство отримує  примірник змін до статуту юридичної особи у формі окремого додатка або примірник оригіналу установчого документу в оновленій редакції. А також статут старого зразка із відміткою державного реєстратора про внесення змін. Ці документи можна отримати вже наступного робочого дня після подання заяви.

До того ж керівник чи уповноважена особа отримує виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Строк її отримання – двадцять чотири години після одержання відповідних даних від органів статистики та державної фіскальної служби.

Для кваліфікованого збору документів та ведення справи звертайтеся до спеціалістів проекту «Ваш юрист». Деталі тут.

Зміна юридичної адреси: корисно знати
Tagged on: