Згадаємо історію… Ще з давніх-давен чоловіків характеризували як сильних, мужніх і безстрашних  особистостей. Жінки ж за своєю природою більш слабші. Тому особам прекрасної статі не дозволяли займатись наукою, голосувати чи бути обраними, займати керівні посади в державі. Як виняток – представниці королівських, царських династій в монархіях, коли владні обов’язки передавались у спадок.

Така нерівність і призвела до створення жіночого руху в боротьбі за політичні права (сер. ХІХ сторіччя у США). Минали роки. З’являлося все більше прихильників такого рівноправ’я. Великобританія, рух суфражистів, що означає від англ право голосу. Спершу жінки боролися мирно, тобто ходили на мітинги та демонстрації. Згодом, аби бути почутими, навмисно порушували порядок, тим самим заявляючи, що жінки нічим не гірші за чоловіків. Врешті-решт, у ХХІ столітті принцип генлерної рівності закріпився на законному рівні в багатьох країнах світу. Україна теж увійшла до цього списку (ст. 24 КУ, ЗУ “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”).

Жінка-суддя. Чи приречені справи на успіх? Статистика

За даними Державної судової адміністрації, в судах жінок працює в 3 рази більше, ніж чоловіків. Хоча останні частіше займають керівні посади. Згідно статистики – з 30 740 суддів та працівників апарату 3/4 — це жінки (23 788 осіб).

Стосовно адміністративних посад, чоловіки очолюють 381 установу, жінки – лише 210, де 35% жінок, а 65% чоловіків.

Найбільшу гендерну нерівність можна спостерігати в Касаційному господарському суді, де жінок лише 38%. Однак керувати апаратом установ довіряють переважно особам прекрасної статі, де з 646 посад 496 посідають жінки, чоловіків –  150.

Частина схиляється все-таки до того, що якість правосуддя не залежить від статі служителя Феміди.

Як жінка-суддя карає злочинців?

Існує й інша думка, що жінки-судді більш жорстокіші по відношенню до злочинців, аніж чоловіки. Пов’язують це з особливостями жіночого світосприйняття. Поряд з тим, емоційність, яка присутня в кожній жінці часом заважає приймати рішення об’єктивно. Особливо, якщо це стосується злочинців, які скривдили жінок, дітей. Так чи інакше, жінок-суддів прийнято вважати тими, які мають чоловічий характер. А як інакше?!

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Жінка-суддя: як це впливає на якість правосуддя?