Здоров'я Київщини: на кого розрахована програма?

Здоров’я Київщини – таку має назву комплексна програма, прийнята на сесії Київської міської облради у квітні місяці цього року. Розрахована вона на 2018-2020 роки. Що передбачено та як реалізовуватиметься програма найближчим часом – далі в статті.

Здоров’я Київщини. На що розрахована програма?

У рамках програми розпочато безкоштовне скритінгове дослідження глюкованого гемоглобіну. Це означає, що від 1 серпня цього року хворі на цукровий діабет можуть зробити дослідження крові безоплатно на базі Київської міської лікарні. Як це працює – далі.

Цукровий діабет – це розповсюджене захворювання ендокринної системи. Виявити його можна в будь-якому віці. За словами лікарів Київської міської клінічної лікарні, діагностика та лікування обходилася пацієнтам недешево.

“Апарат був отриманий ще в 2006 році від Міністерства охорони здоров’я за державною програмою “Цукровий діабет”. Реактиви для дослідження закуплялись Мінохоронздоров’ям до 2013 року. Після цього всі хворі мали робити аналізи самостійно, тобто за свої гроші. Проте це є не для всіх можливим. І таким чином не всі тепер можуть проходити необхідну відповідну терапію”.

Існує ряд класифікацій цукрового діабету за різними ознаками. У сукупності вони ходять у структуру діагнозу та дозволяють більш точно описати стан хворого. Аби встановити правильний діагноз пацієнту, лікарі-ендокринологи дають направлення на спеціальний аналіз крові. Він же значно відрізняється від звичайного.

“Аналізи не обов’язково здавати натщесерце. Має значення введення інсуліну”.

Загалом, аналіз є світовим стандартом оцінки якості лікування хворих. Чим вищий рівень, то вищою глікемія. Відповідно, людина має більший ризик розвитку ускладнень цукрового діабету.

Таким чином, глікований гемоглобін показує рівень глюкози за останні 3 місяці. Зокрема, цей показник вказує на рівень якості проходження інсулінотерапії, чи підходять пацієнтові певні препарати.

Здоров’я Київщини. Сучасне обладнання

На сучасному препараті скриніногового дослідження глікованого гемоглобіну, кажуть, працювати буде складно. Для безперебійної роботи автоматики, апарату потрібен досконалий підхід. Але додають, що для жителів області створені максимально сприятливі умови – здати кров на дослідження можна в усіх районних і міських лікарнях за місцем проживання. Головне ж платити нічого не потрібно.

Медичний кур’єр у спеціальній сумці, у якій витриманий температурний режим, поставить кров на дослідження в лабораторії з сучасним обладнанням.

Програма «Здоров’я Київщини” розповсюджується і на киян. Щодня до лабораторії Київської обласної лікарні в середньому звертаються близько сотні людей.

Таким чином, така безкоштовна комплексна програма розрахована саме на інсулінозалежних людей. На сьогодні лише на Київщині 9 500 хворих, дітей – 500. Пацієнтів вносять у відповідний Реєстр.

Якщо виникають проблеми стосовно безоплатного проходження дослідження для хворих на діабет, то потрібно звернутися в Департамент охорони здоров’я.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Здоров’я Київщини: на кого розрахована програма?