Збір до Пенсійного фонду: як його повернути при купівлі квартири?

Велика частина українців, що придбала житло зіткнулася з обов’язком сплати збору до Пенсійного фонду України. Це – 1 % від вартості об’єкта нерухомого майна. При посвідченні договору купівлі-продажу, нотаріус відмовляє, коли платежі не внесені. Керуються ж частиною 8 статті 49 ЗУ “Про нотаріат”. Стосовно відповідної сплати, то це передбачено ЗУ “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, ст. 4. Далі – сплачений збір до Пенсійного фонду при купівлі квартири, нюанси.

Збір до Пенсійного фонду. Нюанси повернення при купівлі житла

Не кожен знає, що платники збору на обов’язкове державне пенсійне страхування – це підприємства, установи та організації, фізособи, що купують нерухомість (п. 9 ст. 1 Закону). Як виняток – держпідприємства, установи та організації, що купують таке майно за рахунок бюджетних коштів, установ іноземних країн. Також це стосується тих, хто перебуває в черзі на одержання житла чи ж купують його вперше.

Сплата є обов’язковою, так як нотаріус не має технічної можливості посвідчити договір купівлі-продажу без перевірки сплати збору до Пенсійного фонду. Проте все ж сплачені кошти повернути можна.

Збір до Пенсійного фонду. Як його повернути?

Насамперед, під час сплати збору в банківському відділенні слід попросити видати 2 прим. квитанції. Адже один потрібен для нотаріусу. Другий – для повернення сплачених грошей. Далі в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно отримати інформаційну довідку для того, щоб підтвердити купівлю квартири вперше.

Наступний крок – вже з інформаційною довідкою підготувати та направити на адресу Пенсійного фонду лист із проханням повернути сплачені гроші. При цьому посилатись на норму ЗУ “Про збір на обов’язкове держпенсійне страхування”.

Якщо поступила відмова чи ж і зовсім жодної відповіді від фонду, варто звернутись до адміністративного суду. Туди подати позов стосовно стягнення безпідставно отриманих грошових коштів. Слід пам’ятати, що тут діють строки – півроку з дати, коли надійшла відповідь.

Зазвичай, такі позови задовольняють. Справи розглядають у порядку письмового провадження, не викликаючи при цьому сторони. Тим самим, особі не потрібно витрачати час на засідання.

Отож, повернути сплачений збір до Пенсійного фонду при першій купівлі житла реально. Проте в кожній ситуації є свої нюанси. Тому радше звернутися за кваліфікованою допомогою юриста.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Збір до Пенсійного фонду: як його повернути при купівлі квартири?