Захист своїх прав – на сьогодні українці активніше почали звертатися за безоплатною правовою допомогою. Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції України. Частина громадян потребує правових консультацій, дехто звертається за представництвом інтересів у судах. Скільки звернень на сьогодні – далі в статті.

Захист своїх прав. Статистика звернень за безоплатною правовою допомогою

За час, поки функціонує система безоплатної правової допомоги до відповідних центрів і бюро звернулися понад 1 млн 360 тисяч українців. Більше 530 тисяч зателефонували до єдиного контакт-центру. Майже 460 тисяч осіб отримали захист у кримінальних провадженнях.

За статистикою спостерігається стабільна позитивна тенденція на рахунок зростання кількості звернень українців. Три квартали 2018-го і зріст на 12%. Це в порівнянні з таким періодом, але 2017 року. Як результат – понад 466 тисяч осіб і 416 тисяч відповідно.

У Мін’юсті нагадують, що правову допомогу може отримати будь-хто. Та додають, що для українців це не лише право на отримання правових консультацій, а й доступ до медіації. Іншими словами, можна вирішити той чи інший спір, не звертаючись до суду. Крім того, працівники центрів допоможуть і в складанні заяв або скарг, зборі необхідних документів.

Захист своїх прав. Звернення вразливих категорій населення

Вразливі категорії громадян також почали активніше звертатися за правовою допомогою. Їм призначали адвоката чи фахівця місцевого центру для того, щоб представляти інтереси в суді. За статистикою це зріст на 10%. Якщо ж за 9 місяців минулого року це було близько 51 тисячі випадків, то у 2018-му – майже 56 тисяч.

Ключові категорії громадян не виняток щодо зростання кількості звернень. За захистом власних прав звернулися на 17% малозабезпечених українців. На 172% дітей та на 54% – внутрішньо переміщених осіб.

За даними статистики, цифра сягає 36 641 в порівнянні з 31 229, 787 – з 289 та 4 961 порівняно з 3218 осіб.

Безоплатна правова допомога

Використане зображення з сайту: legalaid.gov.ua

 

Якщо ж Вам необхідна допомога наших юристів, інформацію з приводу консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Захист своїх прав: українці все більше звертаються до юристів