Останні статистичні дані показали, що 44% українців хочуть працювати за межами країни. 68% із них – молоді люди, що не можуть знайти гідну роботу в себе вдома. Проте замість свого професійного фаху обирають сезонну роботу та рушають за кордон. Заробітчани в Польщі можуть працювати цілий рік. Адже роботи завжди вистачає. Особливо для українців. Офіційно туди виїхало мільйон українців, а показник лише зростає. В кінці 2017 року майже 143 тисячі наших отримали право на тимчасове чи постійне перебування в Польщі. А тепер закріпили в законі спрощені умови в’їзду та перебування для заробітчан. Які – далі в статті.

Заробітчани в Польщі. Яку працю виконують найчастіше?

В основному, це фізична робота та сфери послуг. В середньому ж за місяць українські заробітчани витрачають на проживання в Польщі до 500 злотих.

Дані соціологічної групи Рейтинг

Заробітки в Польщі
Зображення: 24tv.ua
Робота в Польщі
Зображення: 24tv.ua

Заробітчани в Польщі. Як спростили умови в’їзду та перебування?

Іноземці, які з держав, що не є країнами-членами ЄС, зможуть отримати посвідку на тимчасове перебування у Польщі у рамках перенесення до країни підприємства з іншої держави. Таке нововведення закріпили в законопроекті щодо іноземців. Максимальним періодом перенесення буде 3 роки, якщо це менеджери та фахівці. 1 рік – для тих, хто стажується. Коли ж період закінчиться, територію країн ЄС потрібно буде покинути у разі неотримання посвідки на проживання на іншій підставі.

Відповідний дозвіл видаватиме воєвода. А з заявою може звернутись фірма, що приймає іноземного працівника на роботу. Це означає, що з таким дозволом в іноземця є право на працю на терені всього Європейського Союзу в рамках даного підприємства.

Для тих, хто прагне посвідки постійного перебування в Польщі, введуть нову вимогу. Іноземці мають знати польську мову хоча б на середньому рівні – B1. Це не матиме відношення до іноземців до 16-річного віку, що народились у Польщі. На сьогодні ж відповідні правила поки не діють.

Для тих, хто прагне оселитись у Польщі на постійній основі, бо мають польське походження, проект реалізує спрощену систему.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію щодо консультування Ви можете отримати на сторінці Міграційне право.

 

Заробітчани в Польщі: спростили умови в’їзду та перебування