Залиття квартири: що робити, коли затопили сусіди?

Зустрічаються випадки, коли тільки-но зробили ремонт, як затопили сусіди. Скажімо омили свіженький ремонт. Щоправда ситуація не те, що неприємна, а розлютити може не на жарт. Однак це не допоможе вирішити питання. Головне знати, як діяти. Про залиття квартири та вирішення ситуації з сусідами – далі.

Залиття квартири. Порядок дій

1.Встановлення факту збитку

Насамперед, слід зафіксувати факт затоплення разом із розміром завданої шкоди. Таким чином, необхідно скласти певний акт. Для цього потрібен балансоутримувач або представник ЖЕКу/ОСББ і сусід. До того ж, мають бути свідки, які також ставлять свої підписи в акті.

У документі повинні міститись наступні відомості:

  • дата із місцем складання;
  • ПІП членів комісії;
  • місцезнаходження затоплення, тобто адреса;
  • перелік майна, що пошкодили сусіди, при цьому види та обсяги;
  • причини залиття.

Додатковий доказ – фотографії чи ж відеофіксація пошкодженого майна.

Не варто кидатись робити ремонт. Адже може знадобитись проведення експертизи. Якщо ж зробити його потрібно негайно, то обов’язково зберегти всі підтвердження затоплення.

Коли залиття пошкодило не лише майно, а й здоров’я, то слід іти до лікаря. Останній видасть довідку, коли дійсно так і це пов’язано із затопленням.

2.Залиття квартири. Встановлення винного

За частиною першою статті 1166 ЦКУ, заподіяну майнову шкоду винний має відшкодувати в повному обсязі. Звідси виходить, що в разі доведення вини сусідів саме вони відшкодовуватимуть збитки. Буває, що причиною залиття стає до прикладу стояк, чи може дах протік. У такому випадку відповідачами можуть стати ЖЕК або ОСББ.

3.Мирне вирішення питання

Мирне вирішення питання можливе. Проте на словах воно не означає нічого. Тому для уникнення неприємностей краще оформити письмову домовленість. В такому разі скласти розписку, особливо, що стосується переданих грошей і відсутності претензій в разі повного відшкодування.

Буває, що потерпілі починають нахабніти, перебільшуючи розмір завданих збитків. У такому випадку сусід, що затопив може скористатись послугою експертів. Останні проведуть відповідну оцінку. Загалом, експертиза може бути проведеною як у досудовому порядку, так і судовому. В будь-якому випадку такий висновок є вагомим аргументом при врегулюванні спору.

4.Звернення до суду

Якщо сусід, який винен у затопленні квартири категорично відмовляється відшкодовувати шкоду, то пора йти до суду. Для цього скласти відповідну позовну заяву. Саме відповідач буде доводити в суді свою непричетність.

 

Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

 

Залиття квартири: що робити, коли затопили сусіди?