Українські водії все частіше відмовляються проходити належні перевірки. Хоча знають, що ризикують отримати штраф. Поряд з тим, нарікають на керівництво, кажуть, що процедура контролю – незаконна. Чи дійсно так, і як працює схема в Європі – далі в статті.

Закордонна перевірка водіїв. Польські експерти перевіряють українських водіїв

Автомобілі з небезпечним вантажем щодня їздять українськими дорогами. Однак водії часто нехтують технікою безпеки та уникають перевірок. Тим самим – наражають інших на небезпеку. Їхні ж дії можна пов’язати із відсутністю належного покарання.

Європейські інспектори в рамках міжнародного проекту вирушили до України, аби перевірити наших перевізників та навчити українських колег швидко та коректно проводити огляд вантажних автомобілів.

У вітчизняних водіїв виникає питання, чи законно перевіряють їхні авто?!

Трансбезпека, як же вона працює?

Для відповідних перевірок до України запросили експерта з Польщі, який вже 10 років виявляє порушення. Перша реакція – шок, наслідок – до 10-ти порушень лише в одній вантажівці.

Загалом, мета візиту – навчити українських колег, як швидко перевіряти небезпечні вантажі.

Коли на ваги заїжджає цистерна, у поляка відразу виникає підозра. Тому йде перевіряти. У свою чергу, водій не очікує такого прискіпливого контролю. У накладній – цистерна з газом, а на вагах більше допустимої норми, аніж у самій табличці, що на транспорті. Крім того, виявили несправний ліхтар і старий вогнегасник. За нашим законодавством всі ці порушення тягнуть за собою штраф у 2 тисячі гривень. Така цифра звісно не злякає водія. Якщо ж узяти Польщу, звідки і приїхала експертна група, то сума штрафу складала би 2 тисячі євро.

За тиждень роботи в Україні експерт дасть свої рекомендації. Поділиться і з керівництвом Укртрансбезпеки. За словами ж самого голови Михайла Ноняка, вже підготували декілька законопроектів, зокрема, по ваговогабаритному контролю. А все для того, щоб змінити штрафні санкції, розширити межі відповідальності. Разом з тим, керівництво Укратрансбезпеки згодне з тим, що є прогалини в системі.

Отже, 6 польських перевіряльників вирушать у регіони та разом із українськими колегами працюватимуть на дорогах. Тож чекайте закордонних перевірок, а якщо потрібна буде юридична допомога – звертайтесь!

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Закордонна перевірка водіїв: чому експерти з Польщі вирушили на українські дороги?