Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) затвердила законопроект Нацполіції України, що дозволяє блокувати сайти на 3 роки за рішенням суду. Саме ж рішення було прийнято регулятором 27 лютого. Загалом, проект закону більше року проходив обговорення на базі профільних асоціацій. Метою ж законопроекту є встановлення правил гри та базових норм, що характерні для країн Європи. Відповідно до законопроекту, дозволяється блокувати сайти з інформацією, поширення якої карається Кримінальним кодексом. Термін блокування може становити до 90 днів з можливістю продовжити його до 3 років. А блокувати доступ до сайтів можна лише за судовим рішенням.

Заборонена інформація та збір даних. Правоохоронці блокуватимуть сайти

У разі запобігання злочину, отримати доступ до даних на серверах і мобільних телефонах можна і без постанови. Коли ж інформацію, в тому числі і зашифровану, скопіювати на місці не виходить, правоохоронні органи зможуть вилучати сервери на термін, необхідний для дешифрування.
Провайдери ж повинні обмежувати доступ до ресурсів за допомогою наявних техможливостей. Крім того, провайдери зобов’язані формувати список кінцевих користувачів, їх послуг з усіма даними, що необхідні для миттєвої ідентифікації особистості кожного кінцевого споживача. Разом з тим, повинні зберігати дані про трафік.

Самі ж учасники ринку обурилися через невідповідність законопроекту Національної поліціі нормам Конвенції. На думку регулятора, блокувати потрібно лише заборонену інформацію, а не весь ресурс, де розміщена інформація. До того ж, у НКРЗІ порахували, що норму, яка зобов’язує провайдерів формувати список кінцевих користувачів, потрібно переглянути. На сьогодні український користувач не зобов’язаний проходити письмову реєстрацію в оператора. Таким чином, проект планують ще допрацювати та врахувати зауваження.

Відповідні заходи визнали необхідними та впровадили багато країн – члени Конвенції. Врахували гібридну війну України з РФ, а також вже доведені вторгнення РФ в кіберпростір цих країн з метою впливу. Ці країни і рекомендували Україні такі норми.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Заборонена інформація та збір даних: правоохоронці підготували новий закон про блокування сайтів
Tagged on: