Велика кількість підприємців вважає, що, не порушуючи законодавство, повістку ніколи не отримають. Але це не зовсім правда. Бо правоохоронців може зацікавити не лише сам підприємець, а й партнери, контрагенти, підрядники, клієнти, постачальники. Так чи інакше, бізнесмена може викликати слідчий на допит, аби поставити ряд запитань. Така зустріч є ненайприємнішим аспектом діяльності. Проте ігнорувати не варто. Краще підготуватись заздалегідь і тут допоможе юридичний супровід. Якщо ж цікавить Реєстрація СПД ФОП, інформацію про консультування Ви можете знайти за посиланням. Як підготуватись і яких помилок допускати не варто – далі в статті.

Юридичний супровід. Підприємець на допиті – помилки

Раптом пощастить

Про погане думати ніхто не любить. Але ніхто не застрахований навіть від походу до слідчого.

У свою чергу, підприємець може несерйозно поставитись до виклику на допит – “попрошу штатного юриста, що вичитує документи”, “спитаю в знайомого, який вже ходив на допит”, “впораюся самостійно”, “проігнорую повістку”.

Правильним буде підготуватись завчасно. Тобто заручитись допомогою адвоката, що знає кримінальний процес і спокійно підписати з ним договір.

Це важливо, бо повістка зазвичай приходить за 3 дні до допиту. Тому краще такий маловідведений час витратити на оформлення документів, а не на біганину в пошуках адвоката.

Для чого адвокат, якщо не винен?

Частина бізнесменів вважає, що коли приходять до слідчого з адвокатом, то автоматично підтверджують свою провину. Проте це абсолютно нормально та законно, щоб була правова допомога. До того ж, за законом не потрібно пояснювати та виправдовуватись, чому поруч адвокат. У разі ж його відсутності, можуть здійснювати всякого роду маніпуляції.

Незнання елементарних прав

У слідчого є зобов’язання розповісти про права особи, що на допиті. Проте на практиці це виглядає більше, як монотонне зчитування статтей КПК.

Можна не відповідати на питання, що стосуються професійної таємниці (напр. нотаріальна), самого фігуранта чи його родини. Відносно інших запитань, краще відповідати, бо за відмову давати показання – кримінальна відповідальність. Також слід знати, що користування записами, нотатками, документами під час розмови дозволено.

Крім того, не потрібно хвилюватиь, що забули подробиці того, як 5 років тому підписували договір. Іншими словами, забути щось – цілком нормально. На це слідчому можна відповісти, що кожного тижня маєте справу з договорами, тому конкретний документ згадати не можете.

Правила відповіді

Правильно вести себе на допиті – відповідати просто, коротко. До прикладу, на питання, чи знаєте Петрова відповісти “так”. А не розповідати довгу історію знайомства. Цим можете спровокувати слідчого і той почне задавати ще більше питань.

Відповіді записуються в протокол. Або ж може вестися аудіо, відеофіксація.

Якщо підприємець просить у документ внести зауваження чи незадовольняють певні записи, то може відмовитись від його підписання.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Юридичний супровід.

Юридичний супровід: головні помилки підприємця на допиті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.