Єдиний податок (ЄП) – це податок, який повинні сплачувати суб’єкти господарської діяльності, що на спрощеній системі оподаткування, також є основним підприємницьким податком. Цей тиждень – закінчення терміну сплати ЄП. І тим, хто не встиг сплатити припишуть штраф – 10% від тієї суми, що належить бюджету. Таким чином, крайнім терміном є 20 травня. Проте цей день припав на вихідний і останнім вважається 18-е.

Єдинники 1-ої та 2-ої групи мають сплатити за травень. Стосовно фізосіб-підприємців 3-ої групи – за перший квартал 2018-го. Попри те, що умовно термін пройшов, відстояти свої права можна. Як це зробити, яким чином виправити помилки – далі в статті.

Коли ж Ви побоюєтесь тиску з боку фіскальних органів чи просто не маєте часу, щоб вести підрахунки – інформацію про консультування можете знайти на сторінці Бухгалтерське обслуговування ФОП.

Єдиний податок. Як відстояти свої права?

Платники 1-ої та 2-ої групи мають обов’язок сплачувати єдиний податок до 20 числа щомісяця. Разом з тим, подавати звітність, але 1 раз на рік і не пізніше за 60 днів по закінченню календарного року.

Стосовно ФОПів 3-ої групи, то термін інший – через 40 днів і 50 днів після закінчення кожного кварталу. Таким чином, строк подачі декларації по ЄП – 10 травня. А сплатити треба було до 18-го, бо 20 число припало на неділю.

Ті, хто невчасно сплатив і прийшов 21 травня будуть покарані штрафами – 10% від суми. А так, як 3-я група сплачує 5% чи 3% від доходу, то сума може бути відчутною. За словами юристів, 8-денний термін сплати замість 10 днів обмежує права платника та може бути оскаржене в суді. Тут може знадобитись юридична підтримка. Інформацію про це можете знайти на сторінці Оскарження рішень податкових органів.

За п.49.20 ПК дозволено переносити термін подання декларації, проте граничного строку не встановлено. у свою чергу, Цивільний кодекс (ч.5 ст.254) вбачає рахування саме від дати перенесення терміну здачі декларації. Фіскали ж не підуть назустріч платникам. Тому напевно останнім доведеться звертатись до суду. На практиці суди нерідко підтримують платника на право сплати у перший робочий день після вихідного.

Складнішим є уникнення штрафу за помилки в деклараціях.

Виправлення помилок

Податківці готові піти назустріч у питанні виправлень помилок лише тоді, коли це стосується назв чи реквізитів у декларації, проте не цифрових значень. Але фахівці рахують, що така практика – неправомірна. Додають, що виправлення помилок можливе і до граничного строку подання звітності (нова звітна декларація), і після (уточнююча декларація). Порядок визначений статтею 50 Податкового кодексу. А виправляти помилки можна за останні 3 роки (1095 днів).

Крім того, уточнення показників декларації можна здійснити лише за 1 податковий (звітний) період.

Коли ж платник виявив помилку вчасно та встиг її виправити до закінчення терміну подачі декларації, то штраф уникнути можна.

Якщо платник виявив факт заниження податкового обов’язку за минулі податкові періоди, то повинен зробити наступне:

  • надіслати уточнюючий розрахунок, сплатити недоїмку і штраф (3%) та до подання такого уточнюючого розрахунку;
  • або ж відобразити недоплачену суму, що в декларації з ЄП, який подається за податковий період, наступний за періодом, де виявив заниження.

У такому випадку платник сплачує штраф – 5% від суми заниження.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Податкова перевірка за участі нашого юриста.

Єдиний податок: про що забувають новачки-підприємці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.