Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) – це автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Співробітники прес-центру судової влади України оприлюднили 9 правил пошуку в Єдиному держреєстрі судових рішень. Про це й обговоримо в нашій статті.

Єдиний державний реєстр судових рішень. Які існують правила для пошуку?

1. Пошук по точній фразі

Здійснення за допомогою подвійних лапок («»).  У цьому випадку Реєстр судових рішень видасть документи, які містять пошуковий запит у тому вигляді, в якому написано. До прикладу, «відновлення становища, яке існувало до порушення».

2. Якщо точний номер справи невідомий

Якщо точний номер справи невідомий, то замість символу в Судовий реєстр можна написати знак питання. До прикладу, рішення № 247/1?4-13.

3. Пошук по основній частині пошукового слова

Здійснення за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або декілька символів. Перед зірочкою має бути не менше 3 символів, інакше – знайти в ЄДРСР за вказаними параметрами не можна буде. До прикладу, якщо необхідно знайти рішення щодо будівельної компанії, то в поле контекстного пошуку можна ввести корінь основного слова, а після нього поставити зірочку (будівельн*).

4. Пошук одного з декількох пошукових слів

Відбувається за допомогою логічного оператора OR (обов’язково великі літери).  В Єдиному держреєстрі судових рішень будуть сформовані документи, де є одне з написаних слів або словосполучень (рішення OR постанова).

5. Пошук за декількома пошуковими запитами

Пробіл між пошуковими запитами означає, що пошук відбуватиметься одночасно по всім перерахованим словам. Якщо ж пошук в ЄДРСР планується робити саме за пошуковими фразами, то доцільно використовувати такого логічного оператора, як AND. За результатами пошуку буде сформований список документів, які одночасно включають обидві пошукові фрази. До прикладу, визнання права власності AND нерухоме майно.

6. Пошук з виключенням окремих слів

Потрібно поставити логічний оператор NOT. Тоді всі слова, які були вказані перед логічним оператором, будуть враховані, після – ні. Прописувати слід великими літерами. До прикладу, нерухоме майно NOT земельна ділянка.

7. Пошук з обов’язковим включенням потрібного слова

Якщо прагнете знайти документи, які обов’язково включали би певне значення, то перед пошуковим словом потрібно поставити знак +. До прикладу, визнання права власності + автомобіль.

8. Пошук з виключенням певного слова

Щоб результат пошуку в ЄДРСР не містив певного значення, то перед таким пошуковим словом потрібно поставити знак —. До прикладу, накладення арешту -рухоме майно.

9. Комбінований пошук

Це одночасне використання різних способів пошуку та здійснюється за допомогою дужок. При цьому на початку запиту дужки використовувати заборонено. До прикладу, визнання права власності AND (нерухоме майно OR нерухомість).

Отже, із використанням зазначених правил є можливість не лише відслідковувати стан конкретної судової справи, а й аналізувати вже існуючу судову практику.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Єдиний державний реєстр судових рішень: правила пошуку
Tagged on: