Процедура зміни директора ТОВ – не рідкість. Причини бувають різними. Це може бути власна ініціатива керівника підприємства вийти із гри (створення своєї компанії, перехід на іншу роботу) або ж рішення засновників – звільнення через низьку кваліфікацію. Далі ми розберемось, хто ж такий директор і яку роль він має, та як відбувається процес зміни керівника ТОВ.

Директор підприємства. Хто він?

Керівник товариства з обмеженою відповідальністю – особа, яка відповідає за фінансову діяльність підприємства та несе адміністративну й кримінальну відповідальність. Посада директора затверджується на загальному засіданні засновників підприємства. При прийнятті на роботу, з ним у письмовій формі заключають трудовий договір чи контракт або ж цивільно-правову угоду. У документі прописані обов’язки, права, а також термін перебування на посаді, обмеження й розмір зарплатні. Керівник відповідає за ведення бухгалтерського обліку, документів, зберігання друку підприємства тощо.

Як відбувається процес звільнення?

У будь-якому випадку при зміні директора необхідно пройти етапи внесення змін до реєстру. Сам процес нескладний, однак потребує багато часу (більше 5 днів). Директор – наймана особа, яка відповідає перед засновниками та акціонерами. Виходячи з цього, лише вони мають право його звільнити. Для цього збираються збори. Перед ними, засновникам необхідно зареєструватися. У реєстр внести перелік питань, які будуть обговорюватися. Вирішення подальшої участі керівника може відбуватися й без його присутності. Для цього необхідно підготувати відповідний лист. Якщо ж все-таки директор іде з підприємства за власним бажанням, він повинен написати заяву про звільнення, а також лист про свої наміри щодо проведення зборів засновників. В листі треба вказати дату й час проведення та додати заяву. У випадку, якщо засновники не хочуть проводити збори, це питання можна вирішити через суд. Однак ця процедура може затягнутися від 2 місяців до 1 року. Загалом, після успішного проведення зборів, усі зміни необхідно внести в органи реєстрації.

Процедура оформлення зміни керівника

Спершу необхідно вирішити питання звільнення старого директора та прийняття на посаду нового. До ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр юридичних осіб) внести зміни. Тривалість – до 3 днів.

Далі потрібно замінити довідку ЄДРПОУ. За перереєстрацію треба заплатити.

Після цього можна вже отримати нову банківську картку із зразками підпису нового директора. На цьому етапі повинен бути присутнім сам директор. Це необхідно для того, аби нотаріус при ньому завірив його ж підписи.

Отже, вся процедура вимагає чіткого виконання норм та дотримання правил. Обізнана людина пройде усі етапи досить швидко. Однак початківець може стикнутися з певними складнощами.

Якщо Ви потребуєте юридичної допомоги або ж Вас цікавлять питання щодо заміни керівника ТОВ, інформацію про консультування можна отримати на сайті.

 

Зміна директора ТОВ: ключові моменти