Українці прагнуть працювати за кордоном! Найчастіше обирають Польщу. Основний мотив працевлаштування – вища зарплатня (близько 2 тисяч злотих). За статистикою, 94% заробітчан задоволені роботою, 48% планує залишитися в Польщі. Далі працівники прагнуть забрати до себе свою родину. Однак поки ljdjlbnmcz піклуватися ghj своїх рідних на відстані. Минулого року українці переказали з Польщі $1,2 млрд. Цього ж року фінансисти очікують на значний приріст транзакцій. У цій статті ми ж розберемось, як без зайвих витрат перераховувати гроші на батьківщину, які існують способи та системи.
Польське коріння в українських банках
На території України є декілька таких банків. В одному навіть є така послуга як тарифний пакет. Клієнту за 100 гривень відкривають рахунок в злотих чи євро, а доступ мають одночасно як власник, так і його рідні. Для цього необхідно додати банківську картку та інструкцію для співробітника польського банку, аби уникнути плутанини. Заробітчанину ж можна прийти в будь-яку філію того ж банку в Польщі. Необхідно дати паспортні дані, реквізити. Протягом 3-5 днів гроші повинні перерахувати в Україну. Якщо ж у польському банку є окремий рахунок, за перерахування треба платити комісію – це 10 злотих за кожен переклад. Коли ж немає відкритого рахунку – 20 злотих.
Українські експерти радять – рахунок варто оформлювати на особу, яка отримуватиме кошти. Перевагою є те, що власнику можна буде отримати переклад у касі, в тій валюті, у якій було відправлено. Комісія – 1,5%, не менше 20 грн.
Ще одним варіантом є оформлення рахунку в польському банку. Там можна відкрити декілька карт. У цьому випадку необхідний пакет документів.
Як це діє? Отримавши картку в банку Польщі, можна зробити її дублікат й відправити в Україну для користування родичами. Останні зможуть знімати гроші. Однак тут є АЛЕ. Такий варіант підходить для тих заробітчан, які працевлаштовані офіційно. Разом з тим на оформлення документів може піти багато часу. Основними можуть бути: контракт із роботодавцем, факт місця проживання, якщо є, то ID-карта, закордонний паспорт.
2. Що таке SWIFT-перекази?
Системою SWIFT можуть скористатися лише ті працівники, які офіційно працевлаштовані. Відправлення грошей у такий спосіб означає, що необхідно як відправникові, так і одержувачу попередньо відкрити рахунки в українському та польському банках. До того ж, в одній валюті. Для переказу відправнику достатньо реквізитів рахунку одержувача. Переказ обійдеться від 0,5-1,5%, залежно від тарифів банку. Кожен банк за системою SWIFT самостійно може встановлювати комісію.
3. Міжнародні системи
На сьогодні доступним і найшвидшим способом передачі грошей в Україну є міжнародні системи (через годину кошти на руках). До прикладу, MoneyGram, MIGOM, Western Union. Однак таке перерахування є найдорожчим. Шляхом Western Union комісія складатиме $40 при переказі $450-500. В середньому комісія може коливатися від 5 до 12%.
4. Електронні системи
Це системи-гаманці – Skrill, WebMoney, PayPal, Payoneer тощо. Для того, аби користуватися Skrill або Payoneer відправнику й одержувачу необхідно зареєструватися. Така послуга безкоштовна. Система ж запропонує до облікового запису прив’язати банківську картку (MasterCard чи Visa ). Далі пару кліків і гроші перераховані. Однак поряд із зручністю є абонплата – майже $30 на рік. При виведенні коштів на платіжну карту – 2%. Skrill не встановлює абонплати, але стягує комісію навіть за зарахування коштів. В Польщі – 1,9%. В Україні одержувачу грошей доведеться витратити 1,9-3,5%. Відсоток залежить від типу карток. В будь-якому випадку комісію будуть стягуватися, коли знімаються гроші.
5. Гроші готівкою
В Україну можна самостійно ввезти гроші без декларування, але до 10 тисяч євро. Краще літаком.
Кожен заробітчанин і одержувач грошей повинен пам’ятати, що з отриманих доходів необхідно сплачувати податки. Гастарбайтер повинен сплатити 18% і 1,5% військового збору. Одержувач має задекларувати фінансову допомогу в податковій декларації. А також заплатити податок.
Інформацію про консультування з питань прав українських заробітчан за кордоном, Ви можете отримати на сайті.