Усім відомо, що фінансове становище в Україні нестабільне та більше того знаходиться у плачевному стані. Аби “оздоровити” його, НБУ не так давно ліквідував 90 проблемних банків. З одного боку, це добре, а от як щодо клієнтів? Особливо тих, у кого відкритий кредит. На сьогодні для таких клієнтів це стало серйозною проблемою. Адже крах банку не звільняє людей від виплати боргу. А права й вимоги переходять до нової фінустанови чи навіть третіх осіб і набувають іншої сили. Нерідко посилюється тиск на боржника, коли у справу втручаються колектори, які погрожують виселенням із квартири. Ситуації бувають різними. Проте в основному система діє за однією схемою. Що ж робити з кредитом, кому виплачувати борг – далі в статті.

Борг у банку. Хто може його викупити?

Дехто вважає, що коли банк став банкрутом, то борги виплачувати не потрібно. Це помилка. Адже ліквідація – це завершальний етап існування банку, але не кредиту.

Для того, щоб розрахуватися зі вкладами, ліквідаторові необхідно продати всі банківські активи. У випадку відкритого боргу, з’явиться право вимоги, адже кредит це також актив (до прикладу, авто чи нерухомість).

Щодо продажу, то це відбувається на відкритих е-торгах (аукціонах). Цікаво, що ціна буде меншою за реальну вартість кредитного боргу.

Викуп боргу третьою особою

Відповідно до українського законодавства, початкову ціну по кредитним зобов’язанням визначають перед тим, як здійснювати торг. Виходять з історії – чи є прострочені платежі, їх кількість, чи знаходиться  майно під заставою тощо. Таким чином, остаточна вартість права кредитної вимоги може бути дешевшою від реальної суми. Як приклад, Ви маєте 10 млн грн боргу. А на торгах є можливість купити його за 5-7 млн. У результаті боржнику доведеться мати справу саме з продавцем.

У такій ситуації не все може закінчитися добре для боржника. Це пов’язано з новим власником (фізособа, банк, факторингова компанія), який матиме право вибивати борг за своїми правилами, ще активніше, ніж було.

Чи можливо викупити борг самостійно?

Разом із ліквідацією банку в боржника з’являється право викупити власний борг. Проте зробити це самостійно не можна. Адже до торгів боржника не допускають. У цьому може допомогти юридична фірма, яка в свою чергу викуповує кредит для отримання права вимоги на свій же кредит. При цьому, заплатить лише 60-70% від загальної вартості. Як результат:

  • позбавлення заборгованості повністю;
  • збереження заставного майна;
  • економію до 40% на загальну суму кредиту.

Отже, вибір лише за боржником. Можна чекати, поки інший банк, фізособа викупить право вимоги. А після цього виплачувати повністю кредитне зобов’язання з відсотками. Або ж використати банкрутство банку та звернутися за допомогою юристів.

Інформацію про консультування, Ви можете отримати на сайті.

Як викупити борг у банку, який ліквідовується?
Tagged on: