З якою метою реєструють ФОП?

Кожен громадянин нашої держави має право на отримання доходу поза межами трудових відносин. Певні види діяльності вимагають спеціального статусу та ліцензій, але здебільшого особа вільна у виборі активності, що буде приносити додатковий (а інколи і основний) дохід. Отже, реєстрація ФОП на єдиному податку та порядок її здійснення.

Кожен громадянин країни має сплачувати податки. Якщо особа не має статусу підприємця (ФОП), податки станом на початок 2021 року складають:

 • Податок з доходів фізичних осіб – 18 %.
 • Військовий збір – 1,5 %.

Також, з більшості видів доходу має бути сплачено єдиний соціальний внесок – 22 %.

У разі, якщо особа є зареєстрованою в якості фізичної особи підприємця, податкове навантаження значно знижується. Про розміри податків для ФОП у 2021 читайте далі.

Отже, реєстрація ФОП (фізична особа – підприємець) дає наступні переваги:

 • Ви можете відкрити окремий банківський рахунок для ведення підприємницької діяльності. У банка не будуть виникати запитання щодо руху коштів та їх обсягу.
 • Ви отримуєте відповідний статус, що дає змогу без перешкод залучати клієнтів та отримувати належну довіру від них до своєї діяльності.
 • ФОП має додаткові можливості щодо залучення коштів до своєї діяльності, певні банки мають спеціальні програми кредитування для ФОП.

Читати також: Які податки платять ФОП у 2021 році.

Як проводиться реєстрація ФОП?

Для реєстрації ФОП у 2021 році можна звернутися до державного реєстратора, приватного нотаріуса або провести реєстрацію он-лайн через сервіс Дія.

Порядок реєстрації ФОП через державного реєстратора або приватного нотаріуса наступний.

 1. Визначити види діяльності за КВЕД та систему оподаткування.
 2. Заповнити реєстраційну заяву.
 3. Подати документи на реєстрацію ФОП державному реєстратору або приватному нотаріусу.
 4. Подати заяву на реєстрацію платником єдиного податку.

Читати також: Як зареєструвати ФОП через застосунок ДІЯ?

Не забувайте про те, що правильна реєстрація платником єдиного податку є вкрай важливою і суттєво впливає на Вашу подальшу діяльність.

Після реєстрації платник єдиного податку може безкоштовно отримати відповідний витяг з реєстру платників єдиного податку. Для цього потрібно подати у встановленому Щоб отримати підтвердження реєстрації ФОП платником єдиного податку, необхідно у встановленому порядку подати запит до податкової за місцем реєстрації та, в подальшому, особисто забрати готовий документ.

Які документи підтверджують, що ФОП повністю зареєстрований на єдиному податку?

 • Виписка про реєстрацію в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
 • Витяг з реєстру платників єдиного податку.
 • За бажанням – витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Як проводиться реєстрація ФОП (СПД) у 2021 році