Вилучення посвідчення водія означає позбавлення права керувати авто на певний час. До прикладу, у Вас забрали права за порушення правил дорожнього руху при ДТП на півроку. Час минув і Ви прагнете повернути свій документ. Однак однієї Постанови суду недостатньо, зазначають у МВС. Що це означає та чому наполягають на повторній здачі іспитів – далі в статті.

Причини тимчасового вилучення посвідчення:

  1. технесправність транспортного засобу (ст. 121, ч. 4);
  2. створення аварійної ситуації (ст. 122, ч. 4);
  3. невиконання вимог про зупинку транспорту (ст. 122, ч. 2);
  4. виїзд на залізничний переїзд, коли рух заборонено (ст. 123, ч. 3);
  5. порушення ПДР при ДТП (ст. 124);
  6. керування в алкогольному чи наркотичному стані (ст. 130, ч. 1, 2, 3, 4).

При порушенні правоохоронці складають протокол і накладають адміністративне стягнення у вигляді позбавлення прав. Виходячи з цього, суд приймає рішення, на який термін забирається посвідчення. По закінченню строку такого покарання, водій має право повернути свої права. Однак не все так просто.

Згідно зі статтею 321 (ч. 2) Кодексу України про адмінпорушення, водій має право забрати посвідчення після закінчення призначеного строку його позбавлення.

Проте у Постанові Кабміну про порядок тимчасового вилучення водійського посвідчення (п. 6) йдеться, що для того, аби отримати свої права назад, необхідно пройти медогляд і повторно скласти іспити. Це стосується як теоретичної, так і практичної частин.

Така ж позиція суперечить статті 321 (ч. 2) КУ. Адже зі спливом строку – право автоматично поновлюється та повторної здачі іспитів не потребує. Це можна пояснити тим, що права позбавлені лише на певний строк, а особа іспити вже здавала.

Отже, за даними МВС, аби повернути посвідчення потрібно:

  • пройти медогляд;
  • звернутися до сервісного центру МВС із відповідною заявою;
  • скласти іспити.

При собі мати наступні документи:

  • паспорт;
  • постанову суду про позбавлення прав.

Якщо ж слідувати статті 321 КУ, водій по закінченню строку повинен подати до МВС судове рішення та письмову заяву з вимогою повернути документ. Письмову відмову можна оскаржити, звернувшись до окружного адмінсуду з проханням зобов’язати правоохоронців повернути посвідчення.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Як повернути водійське посвідчення?