Для початку розберемось, що таке посвідка на тимчасове проживання в Україні. Це, по суті, паспорт, який дозволяє іноземцю перебувати в Україні певний термін – 1 рік. Іноземець має ті ж самі права, що і українець. З таким документом особа може здобувати освіту, звертатися до медзакладів, фінустанов, користуватися іншими сервісами, купувати нерухомість, одружуватися тощо. Однак не може служити в українській армії, займати держпосади та голосувати. Як отримати тимчасове громадянство України, на яких підставах воно видається та як продовжити термін проживання – далі в статті.

Кому “світить” така посвідка?

Найоптимальнішим способом легалізації для іноземця є наявність в Україні родичів або ж возз’єднання з родиною. Останнє, якщо чоловік чи дружина має українське громадянство чи тимчасовий вид на проживання. Далі – з метою працевлаштування в Україні, навчання. Підставами для отримання посвідки є й такі: реалізація міжнародного проекту з техдопомоги країни; іноземець є працівником філії іноземної компанії; являється членом релігійної громади; займається волонтерством, культурно-освітницькою чи науковою діяльністю; журналіст. Одним словом, якщо у Вас є родинні зв’язки або ж Ви принесете для України цінність за допомогою свого професіоналізму чи грошей – можете отримати дозвіл на тимчасове проживання.

Проте є обмеження! Це може бути судимість чи інші обставини. Про це йдеться у Конституції України.

Найшвидшим способом отримати посвідку є – укладання шлюбу з людиною, яка має українське громадянство.

Документи для оформлення

Для отримання дозволу на тимчасове проживання необхідні наступні документи:

  • паспорт іноземця;
  • ідентифікаційний код (нотаріально завірена копія);
  • заява;
  • клопотання від сторони, яка приймає;
  • перекладена українською мовою сторінка паспорта, де містяться особисті дані (копія завірена нотаріусом);
  • фото 3,5×4,5 (4 матові копії);
  • документи, які підтверджують відсутність судимостей в Україні;
  • медстраховка;
  • чек про оплату ОВІР чи держмита.

Окрім вищезазначених документів, потрібно мати конверти, а також папку зі швидкозшивачем.

Документи розглядають протягом 15 днів. По завершенню прийде відповідь. Після отримання тимчасового виду на проживання, впродовж 10 днів необхідно зареєструвати місце проживання.

Термін дії посвідки

Якщо Ви вирішили перебувати в Україні більше 90 днів – варто оформити таку посвідку. По закінченню терміну (1 рік), термін продовжується. Проте у таких випадках:

  1. якщо Ви перебуваєте у шлюбі;
  2. продовжуєте навчатися;
  3. підстави, пов’язані з хворобами;
  4. стихійне лихо.

Заяву на продовження слід подавати не раніше за 10 днів і не пізніше 3-х до закінчення строку посвідки. Її можливо також анулювати. Це може зробити і сам іноземець. Підставою для припинення дозволу може бути й закінчення терміну навчання чи звільнення з посади працівника. Існує й інший ряд обставин, передбачених законодавством.

Після 5 років проживання на території України, іноземець має право претендувати на громадянство. Якщо ж знаходиться у шлюбі більше 2 років – на ПМЖ. Після цієї посвідки вже на громадянство.

Інформацію про консультування з питань Міграційного права, Ви можете отримати на сайті.

 

 

 

Як отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні