Ви плануєте купити квартиру і нарешті назбирали певну суму. Постає питання, де придбати, обрати новобудову чи розглянути варіанти вторинного ринку і т. ін. Нині існує маса пропозицій. Купувати ж квартири в новобудовах стало певним трендом за останні декілька років. Які переваги має життя в житловому комплексі, вартість квартир – далі в статті.

 Чому новобудова?

Ви як потенційний покупець надаєте перевагу комфорту та впевненості, а також розумінню того, що Вас не “кинуть”. Ви обрали зручний для Вас район. Поряд усе, що необхідно для життя та розвитку Вам і Вашим дітям. Ціна непогана у співвідношенні з квадратними метрами. Це не може не приваблювати. Забудовник же дарує хорошу інфраструктуру, турбується про комфорт жителів. Однак, як обрати того, який при всій цій зручності не залишить Вас у “розбитого корита”. Для цього‚ насамперед‚ необхідно знати, з ким маєте справу.

Плюси ЖК

Інфраструктура.

Зазвичай, у житлових комплексах є багато різних об’єктів. Принаймні ті, що необхідні та “під рукою”. Це – крамниці, аптеки, салони чи перукарні, дитячі садки, парк, фітнес-зали, майданчики для ігор та занять спортом тощо.

Безпека.

Територія “під ключ” дорівнює безпеці. Ну хоча так хочеться думати. Охорона на постах незнайомців просто так не пропустить. Загалом, у самому ЖК зовсім інший рівень життя. На території доволі рідко зустрінеш асоціальних людей.

Теплі стіни.

Що ж, нові будівлі утеплені сучасними матеріалами. Зазвичай використовують мінеральну вату, пінопласт. Такі фасади енергоефективні. Утримують тепло стіни з газобетону чи цегли.

Квартира “під себе”.

У Вас є можливість зробити так‚ як Вам подобається. Провести хороші труби‚ встановити енергозберігаюче обладнання‚ радіатори‚ лічильники води та тепла тощо.

Квадратні метри.

На Ваш смак та можливості запропонують декілька варіантів. Розмір квартир вражає своєю різноманітністю. Є маленькі квартири – 20 кв. м. Називаються smart. Загалом, квадратні метри на первинному ринку дешевші. А це означає, що можна купити за ті ж самі гроші більший метраж. Останній варіант більше відноситься до будинків‚ які ще недобудовані. Цей прийом‚ до речі‚ є нині популярним. Однак саме він налічує багато недоліків. Одним із них є те, що Ви стаєте лише інвестором‚ а не господарем своєї квартири. Ризик в тому‚ що на момент угоди будівництво не завершене і Ви не знаєте‚ що з ним далі буде. Врятувати від можливого “кидалова” може обізнаність і грамотність у складанні документів. До цього краще залучити спеціаліста.

Бюджетні квартири

Сьогодні забудовники пропонують квартири економ-класу. Їх ціна залежить від:

  1. Етапу будівництва. Дешевші квартири на початковому етапі, дорожчі – у добудованих об’єктах чи прийнятих в експлуатацію. Меншу вартість кв. м. можна спостерігати в 3-4-кімнатних квартирах. Також сюди можна віднести незручне планування. Дорожчий квадратний метр – у 1-2-кімнатних або smart.
  2. Репутації забудовника. У цьому випадку варто не лише ознайомитись з його ім’ям, а й перевірити та вивчити портфоліо.
  3. Будматеріалів (фасади, стіни). Дешевшими є квартири із залізобетона. Щодо стін, то з газоблока. З цегли – дорожче. Так само і з утепленням.
  4. Місця розташування. Якщо об’єкт знаходиться біля метро або ж має зручну транспорту розв’язку – ціна може бути вищою. Хоча дивлячись де.
  5. Інфраструктури. 

Скільки коштують квартири?

У столиці України ціна за квадратний метр варіюється від 13 000 грн до 50 000 грн.

Квартири біля Києва або ж на околиці (с. Петропавлівська та Софіївська Борщагівка, с. Старопетрівське, м. Вишневе) – від 12 000 грн до 25 000 грн за кв. м.

У Вишгороді – 12 000 грн. А в Ірпені – від 10 000 до 20 000 грн.

У Броварах за квадратний метр – від 13 000 грн до 18 000 грн.

В Борисполі – 11 000-18 000 грн за кв. м.

Якщо брати Львів, то дешевші варіанти починаються з 9 000 грн за кв. м. Середні – від 12 000 грн. Найдорожчі – 16 000 і більше. Активне будуються будинки в м. Винники (під Львовом) та смт Брюховичі. В обох випадках – від 9 500 грн, є й 14 000- 15 000 грн за кв. м.

Одеса – 12 000-20 000 грн. А в Харкові вартість квадратного метра починається з 8 400. У Дніпрі – від 7 600 до 15 000 грн.

Чого чекати від сучасного забудовника. Варіанти здачі

Забудовники нині експериментувати не бояться. Тому, купуючи квартиру в тій чи іншій новобудові, головне розуміти, що буде в фіналі. Покупцеві ж треба бути пильним! Забудовники пропонують здачу у таких виглядах: під “ключ” (з ремонтом), “чистовому” й “чорновому”. Останній варіант для покупця означає, що він отримає стіни й стелю без вибоїн, тріщин та інших дефектів. Стіни прямі з перепадами не більше ніж 5-7 мм. Вікна – 2-3-камерні (в залежності від договору), вони мають бути без щілин, добре зачинятися. Це стосується і вхідних дверей. Тут також не допускаються дефекти такі, як подряпини чи проблеми із відкриванням і закриванням. До того ж, має бути електрика, лічильник, вимикачі.

“Чистовий” вигляд. Стіни повинні бути покритими фінішною штукатуркою, тобто готовими під фарбування чи шпалер. Щодо підлоги, то має бути хороший стан для того, аби можна було покласти ламінат і т. ін. Вікна, електрика – ті ж самі умови, що і в “чорновому”.

Додатковий метраж

Необхідно бути уважним, адже під час купівлі квадратних метрів на момент будівництва – розмір пишуть орієнтовний. Так, до прикладу в договорі у Вас 40 кв. м однокімнатна, а при завершенні – зовсім інша цифра. Після того, як будинок ввели в експлуатацію, проводять остаточні заміри квартири. Площа може як зменшитися, так і збільшитися. В останньому випадку забудовники просять доплатити та зробити це по ринковій вартості. А це може бути в рази більше, ніж рахувалося на початку. Тому варто такі моменти обговорювати.

Інформацію про консультування, Ви можете отримати на сайті.

 

Як купити квартиру в новобудові: ключові моменти