З кожним із нас може статися непередбачувана ситуація. Однак не всі готові адекватно сприйняти той факт, що це вже трапилось і треба якимось чином це вирішувати. Як приклад, Ви потрапили в дорожньо-транспортну пригоду (ДТП). В багатьох – приступ паніки та розгубленість. З чого необхідно почати, до кого звертатись та що говорити – далі в статті.

Порядок дій під час ДТП

Найперше, що необхідно зробити це викликати правоохоронців. Якщо треба – швидку допомогу. Не можна переміщувати авто до приїзду експертів, адже це може порушити цілісну картину аварії. На місці правоохоронці повинні опитати учасників ДТП, а також свідків чи очевидців. Усі свідчення внести у протокол. До нього ж додати схему ДТП. Первинна інформація на місці аварії буде найбільш достовірною. А грамотні дії водія слугуватимуть ймовірною гарантією при подальшому розгляді справи.

Для того, аби отримати відшкодування за полісом, необхідно замовити бланк-повідомлення. Це потрібно зробити разом із усіма учасниками ДТП. Потерпілому треба звернутися в страхову компанію винуватця протягом 15 днів, з необхідними документами. Якщо ж сам потерпілий і є винним, то він повинен повідомити контакти своєї страхової усім постраждалим під час ДТП.

Пакет документів для відшкодування збитків:

 1. свідоцтво про реєстрацію авто;
 2. паспорт;
 3. ксерокопія протоколу (складений правоохоронцями);
 4. якщо до страхової звернулася інша особа, то повинна бути довіреність, яка представляє інтереси одержувача.

Якщо це КАСКО (система страхування):

 1. поліс КАСКО;
 2. паспорт;
 3. довiренiсть (у випадку, коли власника представляє iнший);
 4. довiдка від правоохоронців;
 5. копiя протоколу з місця ДТП;
 6. свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу, техпаспорт;
 7. водійське посвідчення.

Документи, які мають підготувати поліцейські:

 • протокол огляду з місця аварії;
 • протокол про стан авто чи інших транспортних засобів;
 • схема ДТП;
 • свідчення свідків і учасників.

Якщо хтось починає пересовувати речі, тобто знищувати сліди, потрібно постаратися перешкодити зробити це. Разом з тим, можна зняти все на камеру або ж чимось позначити первинні місця предметів в області пригоди. Якщо є змога, то варто оглянути авто винуватця події. Можливо саме через несправність авто, а ньому можуть бути помітні дефекти (напр. непрацюючі стоп-сигнали), і сталася аварія. Про це варто повідомити правоохоронців. До прикладу, якщо в протоколі зазначено, що удар припав на праве переднє крило, необхідно попросити поліцейських зробити детальний опис. Це може виглядати так: “праве крило сильно зiм’яте від потужного удару, місцями розрив металу, розбитий правий поворот, з правого боку тріснула частина бампера, розбита фара, а також захисний чохол пiд крилом, пошкоджена права стiйка”. Чим більше інформації, тим більше шансів отримати хорошу компенсацію. В обох випадках компенсація Вам світить. Перший – передбачає заміну крила. Останній – капітальний ремонт (заміна всіх пошкоджених запчастин).

ВАЖЛИВО уважно перечитувати те, про що пишуть наші співробітники поліції. Ви маєте право написати свої зауваження.

Тест на алкоголь

Коли правоохоронці просять пройти тест на вміст алкоголю в крові – проходьте його. Однак після цього Ви повинні взяти довідку, яка засвідчує Ваш тверезий стан. У разі відмови проходити тест кимось із учасників, відмову просіть занотувати в протокол. Так само, як і у випадку явних ознак алкогольного сп’яніння.

Коли дії правоохоронців не подобаються

З поліцейськими краще не конфліктувати. Вам це буде точно “не на руку”. Все, що не влаштовує, внесіть у відповідні документи, зауваження до протоколу ДТП. Ви маєте право знімати процес оформлення автопригоди на відеокамеру, а в суді це може бути безперечним доказом можливих неправомірних дій з боку правоохоронців.

Не менш важливим етапом при оформленні є пояснення. Усі учасники мають написати, хто на їх думку спричинив ДТП. Важливо писати лаконічно, доступно, щоб текст в разі чого не підлягав іншому трактуванню.

Усе вищезазначене це звісно добре, якщо потерпілий свідомо реагує на обставини. Однак краще, коли Ви все-таки зателефонуєте близьким чи родичам, аби вони змогли стати свідками процесу оформлення ДТП. Якщо є адвокат або ж людина, яка представляє Ваші інтереси – тоді викликайте і їх. Вступити свідками з Вашого боку можуть лише тоді, коли приїхали одразу після автопригоди, тобто до приїзду правоохоронців.

Якщо Вам необхідна консультація наших юристів, інформацію Ви можете отримати на сайті.

 

Як діяти у випадку ДТП – поради
Tagged on: