WikiLegalAid: в Україні відкрили правничу Вікіпедію

13 грудня презентували інформаційний ресурс WikiLegalAid за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Відтепер у кожної людини є можливість отримати правову консультацію за допомогою цієї довідково-інформаційної платформи. WikiLegalAid утворив Координаційний центр з надання правової допомоги у 2016 році. Створювали платформу більше 600 фахівців системи БПД із усієї України.

WikiLegalAid. Консультації стали доступнішими

База правових консультацій містить понад 1 400 консультацій. У ній зібрані найактуальніші правові питання, що найбільше цікавлять клієнтів системи Безоплатної правової допомоги. Крім інформації про права у WikiLegalAid, є не тільки посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів, посилання на судові рішення.

WikiLegalAid (wiki.legalaid.gov.ua) є інформаційною платформою, яка функціонує за принципом Wikipedia. Інформація постійно оновлюється, при цьому враховуються законодавчі зміни, судова практика.

Така інформаційна база розрахована як для юристів-практики, студентів-правників, правозахисників, так і пересічних громадян. Це означає, що правові консультації підготували зрозумілою для простих людей мовою.

Найчастіші питання

До системи БПД люди звертаються практично з однаковими питаннями. Найчастіші ті, що стосуються оформлення спадщини чи невиплати аліментів.

Отримання інформації є безкоштовною послугою для тих, хто користується платформою. Єдиною ж умовою є наявність Інтернету.

Отож платформа WikiLegalAid є доступною, простою та актуальною. Зазначають, що правнича українська Wikipedia постійно буде розширюватись, враховуватимуть звернення клієнтів системи Безоплатної правової допомоги.

Спершу відповідний ресурс існував як “внутрішній”, тобто був розрахований лише на працівників БПД.

За 2 наступних роки накопичилась велика кількість інформації, яку використовували при консультуванні клієнтів (за 2018-ий – більше 500 тисяч). Маючи підтримку проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, провели 21 тренінг, у яких взяли участь 420 працівників БПД. Останні вдосконалювали навички користування базою WikiLegalAid. При цьому вчились створювати нові правові консультації, оновлюючи вже розміщену правову інформацію.

Отож скористатись базою правоконсультацій може кожен бажаючий. Для того, щоб отримати інформацію необхідно ввести у вікні пошуку на головній сторінці слово чи ж його корінь. На моніторі з’явиться перелік консультацій, що є в базі.

 

Якщо Вам необхідна допомога наших юристів, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

WikiLegalAid: в Україні відкрили правничу Вікіпедію
Tagged on: