Не так давно інтернетом розлетілася інформація для водіїв – посвідчення старого зразка потрібно замінити на нові. А пластикові “міжнародні” права вважатимуться недійсними на території Євросоюзу з 1 січня 2018 року. Згідно із законами ЄС – українські водійські посвідчення повинні відповідати європейським стандартам. Вже в листопаді 2017-го в Україні має завершитися впровадження директив ЄС. А до кінця року водії повинні перейти на “європосвідчення”. Чи всім водіям необхідні нові права та як вони працюватимуть  – далі в статті.

Права нового зразка. Які вони?

За словами  керівника Головного сервісного центру МВС України Владислава Криклія, українські водії вже не можуть потрапити на територію Євросоюзу зі старими правами. Разом з тим Криклій додав, що безстрокові посвідчення не приймає ЄС. Тому відповідно до законів Євросоюзу Україна повинна встановити термін дії водійських прав. А саме – посвідчення водіїв категорії В будуть дійсними 15 років, а для професійних категорій – 5. Також, аби уникнути підробок, передбачається встановлення електронного чіпу.

Заново ж здавати ПДР не потрібно! Однак необхідно регулярно проходити медогляд. Особливо водіям вантажівок і автобусам. А також тим, кому за 50. Їм доведеться ходити по лікарям кожні 3 чи 5 років. Коштуватимуть сучасні права 201 грн. 

Рекомендація чи обов’язкова вимога?

Усе вищезазначене швидко поширилося інтернет-ЗМІ. Однак як і всі директиви – містить рекомендаційний характер. Про це стверджує Криклій. Виходячи з цього, Україна не зобов’язана запроваджувати ці норми. Зараз же пропозиції розглядає МВС. Як вони будуть сформовані – поки невідомо. Найближчим часом має з’явитися інформація.

Загальні моменти

Якщо ж Україна все-таки схвально відреагує на нові стандарти – водії з нинішніми правами зможуть, більш за все, й надалі в’їзджати до ЄС. А заборону матимуть лише ті, хто в майбутньому отримуватиме права. Так чи інакше, нові правила поки не затверджені, а рішення не прийняті. Загалом, у документі йдеться про те, що право на керування, надане до 19 січня 2013 року, не може бути скасоване. Відповідно до цього, нововведення мають відношення до тих водіїв, які постійно проживають за кордоном та є громадянами ЄС. Для українців, які на короткий термін приїздять в іншу країну – достатньо старих посвідчень.

Що робити зі старими “правами”?

Відповідь на це питання поки є неоднозначним. Але якщо зазирнути до правил Міжнародної конвенції, водійські “права” повинні мати термін дії. Проте така вимога бере початок з 29 березня 2011 року. Прикордонний контроль не передбачає перевірку водійських прав. Дивляться лише на техпаспорт транспортного засобу.

Отже, чого слід чекати українським водіям – невідомо. У МВС “працюють” над новими правилами, прописанами ЄС. Чи відповідатиме Україна стандартам Євросоюзу – покаже час. Єдине, що ми маємо – це уявну картину про те, якими будуть сучасні водійські права.

Інформацію про консультування, Ви можете отримати на сайті.

 

Сучасні водійські права: які вони та як працюватимуть