Кабінет Міністрів України розробив розпорядження від 11.01.2018 № 1-р, відповідно до якого рекомендований трудовий графік. Мова йде про перенесення робочих днів у 2018 році. Враховували встановлені законом святкові та неробочі дні в нашій країні. Вихідні дні – 2018 – далі.

Вихідні дні – 2018. Коли відпрацьовувати?

Українці зможуть у жовтні місяці отримати додатковий вихідний. Адже відповідно до Кодексу законів про працю 14 жовтня відзначають День захисника України.

Згідно зі статтею 67 КЗпП у разі, коли святковий або неробочий день припадає на суботу чи неділю, то вихідний день переноситься на наступний після святкового/неробочого. А так як у 2018 році День захисника України збігається з неділею, то вихідним днем буде 15 жовтня.

Те саме і з 25 грудня. У цей день, вівторок, святкують католицьке Різдво Христове (вівторок). Робочий же день з понеділка 24 грудня пропонують перенести на суботу 22 грудня. Разом з тим робочий день з понеділка 31 грудня перед Новим роком пропонують перенести на суботу 29 грудня.

Вихідні дні – 2018. Розпорядження

Варто відзначити, що графіки вихідних днів стосуються працівників, які мають 5-денний робочий тиждень. Стосовно розпорядження щодо перенесення робочих днів, то воно рекомендаційного характеру.

Згідно з нормами Кодексу законів про працю, остаточне рішення щодо того, чи переносити вихідні та робочі дні приймає роботодавець, тобто власник підприємства. Також це може бути уповноважений ним орган (керівник). Відповідно, видається наказ або ж інший розпорядчий документ.

Денний сон на робочому місці

А тим часом у Фінляндії турбуються за своїх працівників. Пропонують ввести денний сон прямо на робочому місці.

Який денний сон без спеціального інструктора. Таким чином, вже почали впроваджувати нове правило та наймати спецінструкторів. Про це йдеться на сайті видання Ylе.

Відзначають, що таке нововведення практикує далеко не одна комерційна компанія. Також запроваджують денний сон і в церквах та школах. Сплять працівники вдень півгодини.

«Змусити себе розслабитися важко, але під керівництвом тренера це стає набагато простіше навіть в середині дня. Інструктор в цій ситуації на вагу золота, тому що він допомагає зробити цю ментальну паузу, відправитися в міні-відпустку на півгодини », – повідомив Кореспондент за словами організатора занять Тііни Вайніо з центру Sofia Future Farm.

Ihmiset ottavat ohjattuja päiväunia
Використане зображення: Antti Kolppo/Yle

Відповідно до опитувань, співробітники значно краще себе почувають після того, як посплять удень. Раніше у Фінляндії сон на роботі прирівнювали до ліні, тепер – до продуктивності.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Трудове право.

Вихідні дні – 2018: відпрацювання та перенесення робочих днів