Висока пенсія: які шанси на її отримання в Україні - експерти

Хоч і рідко, проте в Україні зустрічаються. Мова йде про макимальні пенсійні виплати – 50 тисяч гривень. Висока пенсія в нашій країні є. Її ж отримують прокурори, судді та депутати. Принаймні так розповіли в Пенсійному фонді. Далі в статті – чи є в Україні можливість для звичайного громадянина отримувати більшу пенсію.

Висока пенсія. Бути їй чи не бути – експерти

Почнемо з того, скільки отримують судді. Що ж, у середньому 22 тисячі гривень. Що стосується нардепів – до 15 тисяч гривень. Якщо ж говорити про військовослужбовців, то їхня пенсія трішки більша за 3 тисячі гривень. У працівників Національного банку – по 6,5 тис. грн. Поряд з тим, вчений отримує 3,7 тисяч гривень. Найбільшу пенсію мають Герої України – понад 50 тисяч гривень.

Якщо брати до уваги Європу, то українська пенсія на найнижчому рівні. При чому майбутнім пенсіонерам виплати так би мовити ще й “ріжуть”.

Раніше за кожен відпрацьований рік отримували 1,4% умовного заробітку, нині лише 1%. Нараховані пенсії з 2028 року зменшили на 30%. Без введення накопичувальної системи до 2040-го заміщення опиниться на рівні 18%. Іншими словами, маючи зарплату в 10 тис. грн і вийшовши на пенсію, в особи буде на руках 1800 гривень.

Висока пенсія. Чи є шанс отримувати більше? Що ж кажуть експерти?

Насамперед, слід вирахувати чого та скільки не вистачає. Для цього прийти в Пенсійний фонд чи компанію та розрахувати пенсію. Відповідно, працівники зможуть підказати рік, коли вигідно виходити на пенсію.

Наступним кроком є вакансії, тобто поцікавитись, які компанії мають великий і в той же час “білий” заробіток. Але варто врахувати, що далеко не кожен роботодавець схоче брати на роботу людину, що має передпенсійний вік. А якщо й візьмуть, то поблажок не буде – вимоги суворі, а навантажень більше.

З іншого боку, якщо особа плідно працює вже багато років, то чому б роботодавцеві не піти на зустріч. Таким чином, збільшити зарплатню, щоб і пенсія потім була вищою. Тому попросити можна, але дуже обережно. Та й бути готовим до додаткових обов’язків.

Ще розглядали такий варіант, як укладання договору з недержавним пенсійним фондом. Туди й робити відрахування задля того, щоб у майбутньому в співробітників була надбавка до пенсій. Однак більшість приватним фондам не довіряє. Таким чином, працівник може звернутися самостійно, уклавши договір і тим самим кожного місяця вносити певну суму грошей (200, 50, скільки завгодно).

Ще одна порада – й взагалі відкласти вихід на пенсію.

У разі некористування людиною правом виходу на пенсію, коли досягнутий певний вік і виконані умови стажу, то за кожен додатковий місяць роботи отримуватиме надбавку до своєї пенсії на 0,5%. Виходячи з цього, за 5 робочих років пенсія може збільшиться на 30%. Щоправда, зважаючи на нові вимоги до стажу в працівника може елементарно не вистачити сил. Оскільки мінімальний страховий стаж за віком – 25 років. До 2028 року він збільшиться до 35-ти.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Висока пенсія: які шанси на її отримання в Україні – експерти