- Оплата адвокатських послуг поділена на етапи та залежить від результатів розгляду справи. - Наші адвокати не вимагають 100 % попередньої оплати. - Прозора гонорарна політика.
- Обов'язки та відповідальність за договором - Немає лікарняних чи відпустки - Ви не мусите платити за нас податки та соціальний внесок - Справами займається команда фахівців
Виселення і припинення реєстрації особи, яка не є власником: як це зробити примусово?
Про те, як примусово зняти особу з реєстрації, тобто виселити її – питання зустрічається часто. Тим більше, коли ця людина не є власником, хоча в квартирі проживає. Цей факт позбавляє людину не лише вільного простору, а й субсидії. Що робити, коли небажаний мешканець не хоче чи не може (проживає в іншій країні) знятися з реєстрації – далі в статті.
Виселення і припинення реєстрації особи. Права власника
Реєстрація місця проживання – це право на користування житлом. Саме через це зняти небажаного жителя з реєстрації місця проживання можливо лише за деяких умов. По-перше, це втрата ним права користуватись житлом у зв’язку із виселенням (добровільне чи примусове). Коли справа дійшла до суду, то власник повинен висунути вимогу щодо визнання особи такою, яка втратила право на проживання чи підлягає виселенню.
Про що йдеться в Цивільному кодексі України?
Відповідно до частини 1, статті 36 ЦКУ, право власності – це право людини розпоряджатися за власним бажання речами (майном), незалежно від волі інших. У частині 1, статті 317 Цивільного кодексу йдеться, що власник має право володіти, користуватись і розпоряджатись майном.
Згідно із частинами 1 та 2, статті 39 ЦКУ, у власника є законне право володіти, користуватись і розпоряджатись майном, як того забажає, відповідно й діяти, але на законному рівні. У статті 321 ЦКУ йдеться, що право власності – непорушне, нікого не мають права обмежувати в діях.
Звернення до суду з метою виселення
За законом власник має право вимагати усунути будь-які порушення стосовно його прав, навіть, коли порушення не пов’язані з позбавленням володіння чи користування. У статтях 16, 386, 391 ЦКУ, зазначені способи захисту права власності.
Згідно зі статтею 16 ЦКУ, у кожного є право на звернення до суду з метою захисту особистих немайнових і майнових прав, інтересів. Загалом, способи захисту цивільних прав та інтересів можуть виступати в таких випадках, як: припинення дії, що порушує право, відновлення становища, що існувало до порушення. Разом з тим, у повноваженні суду є й інші способи захисту цивільного права та інтересу, що встановлено договором чи законом.
У власника за обґрунтованих підстав є можливість звернутися до суду задля припинення перешкоджання його дій щодо розпоряджень майном. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 ЗУ “Про свободу пересування й вільний вибір місця проживання в нашій державі”, зняти з реєстрації місця проживання особу можна, якщо є підстава рішення суду, що має законну силу, про позбавлення права власності на житло чи права користуватись приміщенням, про виселення, визнання особи безвісти зниклою, оголошення померлою.
Таким чином, коли реєстрація місця проживання іншої людини на території житла власника перешкоджає вільно володіти, розпоряджатися, користуватися своїм же житлом, у власника є повне право звернутися до суду. Для цього слід подати позовну заяву про усунення таких перешкод. Здійснюється це шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання, визнання особи, що втратила право користуватись житлом.