Виробнича практика: чи оформлюється трудовий договір?

За законодавством не можна працювати без оформленого трудового договору (Кодекс законів про працю України, ст. 24). А як бути з практикою, яку проходять студенти вишів?! Далі – виробнича практика та правила її проходження.

Виробнича практика. Чи потрібен трудовий договір?

Студенти проходять практику на тому чи іншому підприємстві, установі та організації згідно з укладеними ВНЗ договорами. Відповідно, керівники мають зобов’язання забезпечити створення належних умов для того, щоб практику пройшли за правилами та нормами охорони праці, техбезпеки, виробничої санітарії.

Щодо порядку проведення практики, то вона затверджена наказом Міносвіти України від 08.04.1993 №93. Практична мета – навчитись сучасним методам, формам організації та знаряддям праці для майбутньої професії. При цьому сформувати базу профумінь і навичок тощо.

Практика – це невід’ємна складова частинапроцесу підготовки фахівців у ВНЗ. Якщо будуть вакантні місця, то студентів можуть зарахувати в штат.

Варто знати, що при проходженні практики на робочих місцях і посадах з виплатою зарплати за студентами (учнями) зберігається право отримання стипендії.

Отож, якщо студент вищого навчального закладу проходить практику на певному підприємстві і його не зараховують у штат як працівника, то трудовий договір не потрібен. При прийнятті на роботу трудові відносини оформлюються, повідомляється ДФС.

Виробнича практика. Учні

За статтею 29 ЗУ «Про професійно-технічну освіту» підприємства, установи, організації надають учням, слухачам професійно-технавчальних закладів робочі місця, де учні проходитимуть виробничу практику. Відповідно, з цими навчальними закладами укладаються договори на проходження.

Керівники підприємств, де проходиться практика несуть відповідальність за забезпечення умов праці та оплату праці учнів, дотримання правил і норм охорони праці, техбезпеки тощо. Порядок затверджений постановою Кабміну від 07.06.1999 № 992.

Учнів, слухачів професійно-технавчальних закладів під час виробничого навчання та практики до штату працівників підприємства не включають.

Законом передбачено, що виконані роботи учнями мають бути оплачені. Такі нарахування перераховуються на розрахунковий рахунок ПТУ. Потім учням виплачують 50% зарплатні за проходження виробничого навчання чи практики. Решту використовує навчальний заклад.

Отже, трудові договори з учнями ПТУ не укладають.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Виробнича практика: чи оформлюється трудовий договір?