Вилучення водійського посвідчення: які підстави, як повернути?

Тимчасове вилучення водійського посвідчення може бути здійснене поліцейським. У нього ж мають бути на це вагомі підстави. Про них і про те, як повернути свої “права” – далі.

 Вилучення водійського посвідчення. Підстави

Тимчасово позбавляти права керувати транспортом просто так ніхто не буде. Проте водія чекає таке покарання, якщо він вчинив адміністративне правопорушення.

Вилучення водійського посвідчення відбувається так:

  • якщо вчинене правопорушення та передбачене адміністративне стягнення має бути складений протокол про адмінправопорушення (2 примірника). Після вилучаються водійські права. Про це зазначається в протоколі;
  • до того моменту, як суд винесе постанову та вона набере законності, водієві повинні видати тимчасовий дозвіл. Останній надає право керувати транспортом до 3-місячного терміну відтоді, як посвідчення було вилучено.

Вилучення водійського посвідчення. Протокол

Насамперед, слід вказати, що протокол складається у письмовому вигляді, державною мовою та розбірливо. Той уповноважений, який складає протокол, зобов’язаний пояснити  про адмінправопорушення, права особи. Далі документ мають підписати уповноважена посадова особа та правопорушник. Якщо ж останній відмовляється ставити підпис, то у протоколі зазначається така відмова, що теж засвідчується підписами.

Тому, на кого складається протокол надається право висловити свої пояснення в письмовій формі. Крім того, якщо є матеріали, що підтверджують факт вчиненого адмінправопорушення, то їх долучають до протоколу.

Варто пам’ятати, що у водія є право скористатись правовою допомогою. Будь-яке заперечення, незгоду можна висловити письмово. У графі “пояснення правопорушника” водій, наприклад, зазначає: “Правопорушення   не   скоював. Стаття 268 КУпАП мені не роз’яснена. Бажаю скористатись послугами адвоката. За його участі буду знайомитись із матеріалами справи, давати пояснення, докази й т. ін.”

Вилучення водійського посвідчення. Як повернути?

Повернуть водієві його “права”, якщо:

  1. є заява водія в разі, коли суд не вклався у 3-місячний термін стосовно вирішення питання позбавлення водійських прав. Або ж якщо суд не розглянув справ щодо адміністративного правопорушення;
  2. після того, як водій виконав судову постанову чи ж подав до органу Нацполіції копії цього документу стосовно закриття справи;
  3. після того, як закінчився строк позбавлення права на керування транспортом і водій пройшов позачерговий медичний огляд. Це для того, аби перевірити придатність керувати ТЗ. Також потрібно успішно скласти іспит (теорія та практика) в МВС.

Водіям на замітку!

Останнім часом побільшало випадків, коли водії стають жертвами шахраїв. Серед основних схем такі:

  • обирають жертв, у яких авто середнього класу;
  • відбувається ініціювання ДТП, а вирішення питання, не залучаючи поліцію;
  • ініціювання “наїзду” на пішохода;
  • крадії-попутчики, проникнення до авто зі взломом.

Отож, потрібно бути завжди обережним. Зокрема, спілкуючись із сумнівною особою, не виходити з машини. При цьому заблокувати двері, позакривати вікна. Коли ситуація набирає неприємних обертів – викликати поліцію. До того ж, проводити фото- та відеофіксацію.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Вилучення водійського посвідчення: які підстави, як повернути?