Військова форма: за незаконне носіння каратимуть штрафами

229 народних депутатів підтримали законопроект, який спрямований на покарання у вигляді штрафів тих, хто незаконно носить військову форму. Далі в статті – військова форма та штрафи за її зловживання.

Військова форма. Покарання

Законопроектом передбачається штраф у розмірі до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто 3400 гривень за незаконне носіння військової форми та її конфіскацію. При повторному правопорушення протягом одного року каратимуть подвійним штрафом. Також передбачені громадські роботи.

Другий аспект законопроекту – це встановлення кримінального покарання. Спрямоване на тих, хто “осквернить” військові пам’ятники: чи то радянські, чи українські. За такі дії винний може сісти на 5 років.

Крім того, штрафи передбачені й за незаконне носіння та виготовлення орденів, медалей і почесних звань.

Отож вищевказані зловживання призведуть до неприємних наслідків.

Військова форма. Заборона для цивільних

Нагадаємо, що Радою оборони Вінниччини була введена заборона цивільним особам на носіння військової форми. Це в зв’язку з введеним воєнним станом.

Військова форма дозволена лише військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, Нацгвардії України, Держприкордонслужби України, інших легітимних військових формувань.

Нагадаємо, що воєнний стан триватиме 30 діб від 26 листопада у 10 областях України. Зокрема на Вінничині, Луганщині, Миколаївщини, Одещині, Сумщині, Харківщині, Чернігівщині, Донецької, Запорізької, Херсонської областей, а також у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Стосовно ухваленого рішення, то впливу на громадян за межами відповідних областей не буде.

Воєнний стан. Інфографіка
https://tsn.ua

Що стосується в’їзду в Україну, то заборона є для чоловіків-росіян віком від 16 до 60 років. Під заборону потрапляють не лише росіяни, а й інші іноземці. Іншими словами, без чітко вказаних підстав на кордоні “розвертають”.

Однак пускають тих, хто приїжджає:

  • на похорони;
  • через хворобу близьких родичів;
  • маючи дипломатичний статус;
  • маючи документи-дозволи на проживання в Україні.

Крім того, Україна повністю закрила в’їзд до Криму для іноземців. На введення воєнного стану відреагували і в українських аеропортах. З боку Харкова – жодних змін. Не обмежуватиме україніців в польотах й авіакомпанія “МАУ”.

Освітні заклади хоч і під контролем, однак працюють у штатному режимі. Це стосується і більшості лікарень. Щоправда певні медзаклади повинні своєчасно реагувати на лікування захисників, створивши при цьому резервні місця та запас необхідних препаратів.

Що стосується банківських установ, то працюють у звичайному режимі. Про це запевняють і в Мінекономіки розвитку і торгівлі.

Воєнний стан не вплине, ані на стабільність виплат зарплат, ані пенсій і соціальних допомог.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

 

 

Військова форма: за незаконне носіння каратимуть штрафами