В Україні кожного дня на дорогах гинуть тисячі людей. Десятки тисяч отримують травми. Велика кількість ДТП – як наслідок порушень ПДР з боку водіїв. Аби мінімізувати смертність на дорогах, посилити відповідальність за ПДР, вирішили впровадити систему фото- та відеофіксації. 30 травня 2018-го парламентським підкомітетом був заснуваний документ “Стратегія підвищення рівня безпеки дорожнього руху”. Як і коли працюватиме система, закордонний досвід – далі в статті.

Відповідальність за ПДР. Фото- та відеофіксація

Основні причини ДТП

Минулого року в результаті ДТП у нашій країни 3 432 загиблих. 34 677 – травмованих. Щодня в середньому гине 8 людей і 92 особи отримують травми.

У поліції основними причинами називають:

  • перевищена швидкість;
  • порушені правила маневрування;
  • порушені правила проїзду перехресть;
  • недотримана безпечна дистанція;
  • керування авто в алкогольному стані.

Гроші на систему

Фахівці вважають, що відповідна стратегія до 2020 року дозволить зменшити кількість ДТП на 30%. Додають, що з дорожнього фонду передбачені 5%. А за 3 роки бюджет буде становити 9 млрд гривень. Частину грошей виділять на фото- та відеофіксацію порушень правил руху. До того ж, у парламенті запропонували фінансувати систему й за допомогою 50% оплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху. Проте такий закон ще в розробці.

За відомостями Міністерства фінансів, за 2017 рік водії-порушники сплатили 260 млн гривень штрафів.

У МВС планують протягом 3 років встановити 3 726 комплексів автоматичної фіксації порушень. Розмістять їх над проблемними дорожніми ділянками.

Як працюватиме система?

До кінця 2018-го в Україні мають запрацювати 200-300 комплексів. Фото- чи відеофіксація захищеним каналом зв’язку надсилатиме на обробку даних МВС і Нацполіції. У свою чергу, оператор перевірятиме порушення, ідентифікуватиме водія. А далі – адміністративна постанова. Документ (лист-рекомендація) за допомогою “Укрпошти” прийде за місцем реєстрації автовласника.

На оплату штрафу даватимуть 10 діб. Потім поліцейські передадуть справу до Держвиконавчої служби. У ДВС відкриють виконавче провадження та працюватимуть на стягнення коштів.

Система фото- та відеофіксації у Великобританії

Система щодня фіксує порушення й завантажує записи на сервер. Далі поліцейські аналізують отримане та листи зі штрафами відправляють порушникам. На сплату дають 14 діб. У разі прострочки суму збільшують у половину. Коли ж і взагалі водій відмовляється сплачувати – справу передають до суду.

Далі ще гірше, якщо не прийшов до суду. В такому випадку штраф збільшують і надсилають через пошту. Якщо і далі ігнор – копи з ордером прийдуть додому та затримають порушника на день.

У порушника також є право на оскарження. Рішення виносить суддя – скасування штрафу чи обов’язкову сплату. Щоправда водії оскаржують штраф дуже рідко. Бо на камерах все видно.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Відповідальність за ПДР: коли запрацює фото- та відеофіксація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.