Літо – мабуть найпрекрасніша пора для відпочинку, коли можна піти у відпустку та відволіктися від буденності. І от цей час настав і Ви плануєте відпочинок на морі. Шукаєте інформацію в інтернеті та людину, яка може надати житло. Ви телефонуєте, а по ту сторону просять передоплату. Бо скажімо хвилюються, що їх кинуть. А виявляється, що Вас. Адже справу мали з шахраями.

Літо – це золота пора для шахраїв. Мало не на кожному кроці про них можна почути, почитати в інтернет-ЗМІ. Із року в рік одне і теж. Та й люди нібито вже знають про відомі шахрайські схеми. Проте так виходить, що зважаючи на поінформованість, все одно потрапляють на гачок. “Як так сталося, ми ж на початку вже мали сумніви, що робити” – питаєте себе Ви. Так чи інакше, Ви стали жертвою. Як уберегти себе від аферистів – далі в статті.

Відпочинок на морі. Обережно, шахраї!

Якщо Ви все ще плануєте відпочинок на морі, то краще озбройтеся деякими знаннями перед тим, як вирушити невідомо куди. Чому невідомо? Та тому що нерідко, коли родина приїздить до будинку біля моря виявляє зовсім інше. Та й зв’язок із господарем чомусь втрачено.

Ситуації в основному повторюються – побачили оголошення про орендування житла, де на фото воно гарне. Внесли передоплату 800-1000 гривень. А вже перед самим виїздом телефон господарів не відповів. А вже по приїзді виявилося, що навіть номера будинку такого на вулиці немає.

Що радять робити експерти?

Поліція в один голос радить писати заяву, попри те, що шахраїв і їх посередників дуже багато. Хоча це зробити непросто – номери змінені, імена нереальні. Проте спробувати варто. Чим більше буде звернень, тим вищі шанси, – кажуть правоохоронці.

Велика ймовірність, що особа є шахраєм – це приховування ім’я та прізвища автора інтернет-оголошення. Отож коли бачите лише номер телефону – краще обійдіть стороною. Та й його можна перевірити в інтернеті.

Фотознімки, як відомо на практиці, часто не відповідають дійсності. Щоб перевірити, варто знайти зображення через Google-пошук. Завдяки цьому можна виявити, звідки взяті фотографії. Самого ж автора можна попросити сфотографувати приміщення з іншого ракурсу. Або ж поспілкуватись у режимі відеодзвінка, де попросити показати реальну картину житла. Щодо адреси, то її також можна прогуглити в інтернеті.

Як варіант, перевірити людину на сторінках у соцмережах. Може є якась інформація?!

Не ведіться на “акції”. Типу дешеве житло при 100%-ій передоплаті. Ви ще вірите в це? Якщо так, то скоріш чекайте “поза зоною досяжності”. Так само, це стосується перерахування грошей на телефон або е-гаманець. Адже прийнятна форма оплати за житло – банківська картка. І то варто вимагати від орендодавця вказати власника картки.

Крім того, надійніше буде розпитати у знайомих і друзів щодо місць відпочинку. Разом з тим, взяти реальні контакти.

Отже, не забувайте, що всі ми є потенційними жертвами. А щоб уникнути шахрайства, будьте поінформованими та дотримуйтесь елементарних правил пошуку. Все-таки відпочинок на морі повинен залишити лише приємні спогади.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Відпочинок на морі: як вберегти себе від аферистів?
Tagged on: