Відпочинок із дитиною. Як це зробити правильно?
Акліматизація. З дитиною найкраще їхати на курорт, коли тепло. Тобто травень-жовтень. Адже акліматизація може проявитись у будь-якій формі. А дитині, так само, як і батькам може бути важко.
Місце відпочинку. Його слід обирати, враховуючи не лише власні вподобання, а й зручність із комфортом для маля. А прибути на курорт краще або на машині, або літаком (3-5 годин польоту).
Харчування. Обираючи готель, потрібно дізнатись про харчування. Наприклад, чи є дитяче меню та що з собою взяти.
Перелаштування на інший час. У кожної дитини свій режим. Час, коли їсть, спить і т. д. Тому для того, щоб було простіше перебудуватись на інший час (дорослі легше), варто обрати країну з мінімальною часовою різницею.
Відгуки. Перед тим, як вивезти дитя на море, варто порозпитувати, почитати відгуки про обраний готель. Стосовно пляжу, то краще обирати піщаний. І про ті й про інші нюанси у готелі точно не розкажуть.
Пам’ятки. Екскурсії це звісно добре. Проте не з малесенькою дитиною. Виснаження, перерви на годування, бажання гратись, а не дивитись на всі сторони. Хоча в кожного своя думка з цього приводу. Якщо вже так кортить подивитись на пам’ятки, то радше це робити короткотривало.
Дитяче ліжечко. Варто попросити туристичного оператора зробити заявку до готелю на дитліжечко. Бо в сезонний пік їх може просто не вистачити. Тому краще про це подбати заздалегідь.
Відпочинок із дитиною. Які документи?
Неповнолітні діти можуть перетнути український кордон, якщо є закордонний паспорт і супроводжуючий (батьки, уповноважені). І це незалежно від мети поїздки (лікування, оздоровлення, відпочинок тощо). А відповідно до Цивільного кодексу (п. 3 ст. 313), повнолітні мають право виїжджати за межі країни самостійно. Загалом, дитячий закордонний паспорт видається на 4 роки (до 16-річного віку). Після 16-ти – на 10 років.
Для того, щоб отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, потрібно звернутись до територіального підрозділу Державної міграційної служби (ДМС). Туди подати наступні документи:
- заяву-анкету, яку заповнює дитина (за умови досягнення 16-річчя) або ж один із батьків (якщо дитині немає 16-ти);
- 2 фото 3,5*4,5 см, також фото 10*15 см портретного формату (для того, щоб відцифрувати зображення особи скануванням);
- паспорт громадянина України чи свідоцтво про народження;
- квитанції, що адміністративний збір оплачений.
Готуючи документи на виготовлення дитячого закордонпаспорта, дитині до 12-річного віку бути присутнім не обов’язково. А дітям старшого віку потрібно відвідати віддід Державної міграційної служби.
На виїзд за кордон дитини потрібна згода обох батьків. Як виняток – коли батько є боржником аліментів (більше 6 місяців). Для цього потрібні підтверджувальні документи. Коли ж відповідне питання батьки між собою вирішити не можуть – слід іти до суду. За допомогою нього й отримати дозвіл. Однак для його отримання суду слід надати наступні документи:
- позовну заяву;
- копію внутрішнього паспорта, ідентифікаційний код позивача;
- рішення суду щодо розриву шлюбу (копія);
- свідоцтво про народження дитини (копія);
- докази доцільності поїздки.
Таким чином, від складання позову залежатиме результат рішення суду. Доказами можуть бути: довідка з медустанови (якщо потреба в лікуванні за межами країни); оздоровлення; письмовий доказ родинного зв’язку (бажання побачити родичів) тощо.
У кожному випадку – свої нюанси. Їх важливо враховувати, аби потім сподівання не виявились даремними.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Отримання дозволу на виїзд дітей за кордон.