В Україні вступ у спадок – це дії, що здійснює спадкоємець, мають юридичну значимість. Цей процес передбачений українським законодавством і спрямований на отримання спадку або за заповітом, або за законом. Буває й таке, що людина пропустила термін вступу у спадок а потім, звернувшись до нотаріусу, почула відмову в оформленні. Відновлення термінів спадкування через суд – процес тривалий і нелегкий, але можливий. Як діяти – далі в статті.
Відновлення термінів спадкування через суд. Дії спадкоємця
Суддя захоче доказів права на спадкування. А також пояснень, чому впродовж 6 місяців не вступили у спадок. Відреагувати ж позитивно можуть, якщо людина в цей час тривало хворіла, перебувала в іншій країні чи в регіоні.
Перед тим, як іти до суду, слід звернутись до держнотаріуса, що знаходиться за останнім місцем проживання померлого. Там написати заяву, що приймаєте спадщину. Коли ж не знаєте місця, то до уваги беруть місце знаходження нерухомості. Робити це потрібно швидко, до півроку. Так само і відмовитись маєте право у такий термін.
Коли спадкоємець неповнолітній, то заяву пишуть батьки чи законні опікуни.
В нотаріус потрібно принести документи. Це – оригінал та копія свідоцтва про смерть заповідача, виписка з будинкової книги, довідка з останнього місця проживання спадкодавця. А також паспорт, документ про право на майно (договір дарування та купівлі-продажу, виписка з Держреєстру тощо).
Якщо ж спадкування відбувається за законом, то необхідні документи, що доводять родинний зв’язок із померлим.
Далі працівники нотаріусу видають свідоцтво щодо права на спадщину на нерухомість. А обов’язок спадкоємця – реєстрація у Державному реєстрі права володіти майном. З цього моменту й з’являється право. Спадкоємцю видають відповідний документ.
Земля у спадок
Потрібно пам’ятати не лише про права, а й обов’язки, що переходять разом із спадком. У разі незареєстрованої земельної ділянки, відсутністю кадастрового номера, спадкоємець сам повинен все оформити належним чином. У цьому випадку краще відразу звернутись до нотаріуса, щоб той подав запит до держслужби кадастру. Таким чином і отримати документ.
Що стосується поділу землі на частини між спадкоємцями, то тут можуть виникнути складнощі та й спірні моменти. Так чи інакше, претензію можна вирішити в судовому порядку. Коли ж померлий залишив після себе не лише будинок із ділянкою, а й наприклад авто, депозит у банку чи частку акцій у підприємстві, то про розподіл можна домовитись один із одним, а рішення задокументувати. Коли не вдається досягти згоди, то так само у суді, подавши позов про оскарження.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Відновлення термінів спадкування через суд. А якщо у Вас виникли складнощі при зверненні до нотаріуса, інформацію знайдете за посиланням Спадщина через суд.