Віддалена робота на сьогодні є актуальною та заманливою. Чому б не попрацювати в комфортних умовах, наприклад, вдома з чашечкою кави та при цьому заробляти гроші. Проте тут є свої нюанси. Далі про те, чи потрібно переоформлювати трудовий договір, якщо роботодавець переводить з офісу.

Віддалена робота. Чи позначиться на трудовому стажі та соцзабезпеченні?

Відповідно до українського трудового законодавства, різниці немає, де виконується робота. Звісно, коли мова йде про офіційне працевлаштування. Не потрібно плутати такі поняття, як віддалена робота та фріланс. Адже віддалено означає виконання тих самих обов’язків, при цьому з оформленими трудовими відносинами та отриманням офіційної зарплатні, проте за межами офісу. Що стосується фрілансу, між роботодавцем і працівником укладається цивільно-правовий договір. Або ж і взагалі співпраця здійснюється на усній домовленості. Укладення договору (трудовий, цивільно-правовий) з фрілансером залежить від виду робіт. А порушенням трудового законодавства є неоформлення працівника та тягне за собою штрафні санкції. У Міністерстві праці та соцполітики визначають фріланс, як роботу в Інтернеті та за межами офісу. А фрілансера називають вільним працівником (приватним підприємцем), позаштатним співробітником, який виконує разове замовлення чи на тимчасовій основі.

Віддалена робота. Переведення працівника

Коли виникає таке питання, як роботодавець хоче перевести працівника на віддалену роботу, то варто роз’яснити, за яким договором це прагне зробити. У разі стандартного трудового, то в документі мають бути прописані умови. Зокрема, розташування робочого місця, методи контролю роботи, виплата зарплатні тощо. А для уникнення спірних трудових ситуацій, документ має містити дані стосовно місця знаходження працівника, назви посади, розміру зарплатні та інших виплат, графіку та годин виконання роботи. Разом з тим, обов’язки, відповідність домашніх умов робочим вимогам. Не завадить прописати і компенсацію в разі необхідності. Наприклад, витрати на телефонні дзвінки, оплату рахунків за електрику, водопостачання, відшкодування вартості ремонту комп’ютера тощо. З таким договором і хвилюватись не потрібно.

Цивільно-правовий договір

Коли ж у роботодавця на меті укладення цивільно-правового договору, то працівник повинен знати, що стаж іти не буде. До того ж, втрачаються права на відпускні, лікарняні. Іншими словами, грошей за це ніхто не дасть. Таким чином, це не найкраща пропозиція, якщо, наприклад, співробітник часто хворіє чи потрібний трудовий стаж. Якщо ж розглядати такий варіант, то краще паралельно шукати іншу роботу, що дозволить напрацювати необхідний стаж.

 

Якщо Вам потрібна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів роботодавця.

 

 

Віддалена робота: як вона може позначитись на трудовому стажі?