Нерідко люди, які мають певні непогашені борги задаються питанням, а чи можна виїхати з України? Те саме стосується і тих, хто є боржником аліментів або ж навіть не сплатив штраф ПДР. Тому далі в статті виїзд за кордон і перевірка заборони.

Виїзд за кордон. Як перевірити, чи немає заборони?

До 2017 року в українців була можливість перевірити інформацію щодо заборони виїзду з України просто онлайн. Тобто можна було з дому подати е-запит на сайті Держприкордонслужби та отримати відповідь. Однак зараз така послуга є недоступною. Тепер звернення має бути письмовим. Та й подавати потрібно за допомогою Укрпошти/особисто – громадської приймальні Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Відповідно до законодавчих вимог, звернення (запит) потрібно подавати письмово, вказавши ПІП, місце проживання (перебування), реквізити документа, що посвідчує особу. Коли звертається представник фізособи – письмова згода від особи.

Подається запит до Головного центру обробки спецінформації Держприкордонслужби за поштовою адресою: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601.

Виїзд за кордон. Що потрібно знати банківським боржникам?

Заборона на виїзд за кордон можлива лише за заявою виконавця (напр., держава), якщо дійсно особа не виконує обов’язків і лише в судовому порядку.

У разі наявного кредиту та рідкісних прострочень боятись не слід. Коли ж є судове рішення та при цьому неодноразово надходив лист від виконавця, то покидати межі України вже не дозволяється. Цікаво, що повідомлення про це може не прийти, а заборона стане несподіванкою.

Виїзд за кордон. Борги за аліменти

Від 6 лютого 2018-го почав діяти ЗУ, що забороняє боржникам за аліментами (несплата більше півроку) виїжджати з України.

Раніше у відповідного державного виконавця було зобов’язання звертатися до суду, аби подати таке обмеження. Відтепер обмежити право на виїзд за кордон може без суду.

Після того, як борги будуть сплачені, відповідне обмеження переглянуть.

Виїзд за кордон. Штрафи за порушення ПДР, комуналку

Буває, що боржників, у яких штрафи за порушення правил дорожнього руху чи ж за комунальні послуги не пускають через кордон. Однак варто знати, для того, щоб заборонити потрібне рішення суду.

Заборона виїзду та оскарження

Коли особа дізналася про заборону суду, варто її оскаржити, звернувшись до апеляційного суду. Строки на це – 5 днів, як отримали копію рішення стосовно заборони.

Для того, щоб оскаржити судове рішення щодо заборони виїзду, слід врахувати такі питання:

  • чи дійсно боржник є ухилянтом від виконання своїх обов’язків (не може вважатися ухилення від виконання судового рішення, якщо в боржника немає грошей на погашення боргів);
  • чи ухиляється особа від викликів держвиконавця.

Нерідко зустрічаються такі випадки, як надсилання повідомлення на невірну адресу боржника. Таким чином, особа може й не здогадуватись про відповідне рішення.

 

Якщо ж Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів боржників.

Виїзд за кордон: як перевірити, чи існує заборона?