Україна посідає 172 місце за рівнем народжуваності в світі. А допомога з боку держави на дітей практично залежить від того, яким є прожитковий мінімум. У 2018 році середній показник виглядає так: з 1 січня – 1 700 грн, з 1 травня – 1 777 грн, з 1 грудня – 1 853 грн. Інформацію щодо дитячих виплат у 2018-му можна прочитати у нашій статті Допомога на дітей 2018: якими будуть виплати у новому році? У цій статті ми обговоримо, які документи необхідно подати, аби отримати допомогу та як це зробити онлайн.

Допомога на дітей. Інфографіка

Документи, щоб отримати допомогу на дитину

Протягом року з дня народження маля необхідно звернутися в Управління соціального захисту населення за місцем проживання. Документи подає один із батьків або усиновлювачів. Це:

  • оригінал і копія паспорта особи, яка оформляє допомогу;
  • заява;
  • оригінал і копія свідоцтва про народження малюка;
  • банківські реквізити, куди будуть перераховуватися щомісяця кошти (картку треба оформити заздалегідь);
  • копія рішення суду про усиновлення (якщо є необхідність).

Нині ж сучасні технології дозволяють оформити допомогу на дитину онлайн. Як це зробити – далі.

Оформлення допомоги онлайн

Оформити допомогу при народженні малюка можна онлайн, якщо є електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Раніше можна було це зробити лише в паперовому вигляді, витрачаючи при цьому купу часу. Тепер є можливість подати документи у будь-який час доби через Інтернет, але за допомогою ЕЦП.

Результати розгляду такої заявки надійдуть на електрону пошту заявника. У разі відсутності ЕЦП, документи можна направити онлайн задля попереднього розгляду. Це допоможе значно скоротити час особистого візиту.

До того ж, перелік документів зменшився. НЕ потрібно подавати копію свідоцтва про народження дитини (відповідне свідоцтво є в реєстрі актів цивільного стану, яке перевірять онлайн).

Порядок дій:

  1. зайти та авторизуватись на порталі e-services.msp.gov.ua (використовуючи електронну пошту чи ЕЦП);
  2. заповнити електронну форму (зазначити дані про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, зручний спосіб отримання виплат – Укрпошта чи банк);
  3. система сама видасть територіальний орган соціального захисту, який розглядатиме запит.

Протягом 10 днів повинні розглянути документи. Прийняте рішення надійде на електронку або ж відповідь можна отримати під час особистого візиту.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Допомога на дітей: як, не виходячи з дому, оформити її отримання?