ОСББ по-українськи почали боротися зі злісними неплатниками внесків і комуналки. Зокрема, відбирають дорогу побутову техніку, арештують авто, не випускають за межі країни. Як – масові позови до суду. А далі примусове стягнення боргів. Частина піддається такому впливу. Тому домовляються про реструктуризацію. Проте більшістю займається виконавча служба. Внески і стали каменем спотикання. Далеко не всі мешканці задоволені правлінським рішенням. А хтось просто не має грошей, щоб платити за утримання будинку.

ОСББ по-українськи. Як відбувається боротьба з мешканцями?

Позови, кажуть фахівці, зростають у зв’язку зі збільшеною кількістю ОСББ. До прикладу, в Одесі таких об’єднань вже втричі більше – майже 1,5 тисячі. І це за останні роки.

Коли мешканці не йдуть на компроміс, правителі звертаються до суду. Якщо усміхнеться удача, то рішення буде готовим протягом 15 днів. Як ні, то доведеться чекати не один рік.

Найпростішим способом стягнути гроші є отримання судового наказу на боржника. Процедура може зайняти місяць. Якщо боржник не визнає свою заборгованість. І тим більше, оскаржує рішення – конфлікт триватиме роками.

Крім того, ОСББ бояться, що терміни позовної давності закінчаться. Якщо більша частина об’єднань створилась у 2015-му, то позовною давністю є 3 роки. А по закінченню такого строку гроші стягнути навряд чи вдастся. Таким чином, і поспішають подавати позови проти мешканців.

Загалом, більшість внесків залежать від того, якою є величина квартири. Складають від 2 гривень до 30 за кв. м. А до суду йдуть, коли борги перевалюють 3 тисячі гривень.

Жителі також не сплять 

Трапляються й мешканці з претензіями. Їх не влаштовує робота об’єднання. Коли внески не відповідають кількості чи якості послуг. Або ж суми боргів нараховуються неправильно. При цьому проводяться незаконні маніпуляції. Одним із приводів може стати й відмова об’єднання надати дозвіл на перепланування.

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків мають розраховуватись із тими, хто постачає послуги. Коли ж платять не сві жителі, то необхідно шукати гроші. Зазвичай, це фонд, який формують із внесків. Іншими словами, мешканцям доводиться платити за своїх сусідів.

Після судів боржниками займаються працівники виконавчої служби. Тож стикнутись можна із такими проблемами як: обмежений виїзд за кордон, арешт і штрафмайданчик для авто. Іноді примусово стягують дорогу побутову техніку та електроніку.

Коли ж у людини й дійсно немає грошей, то виплачувати борг дозволяють щомісяця. Тобто списують третину зарплатні чи пенсії боржника.

Відповідачами можуть виступити й держоргани, органи місцевого самоврядування. Частіше – це затримка платежів, яку пов’язують зі складним бюджетним плануванням і звітністю. Проте деякі випадки говорять про інше – ОСББ давлять перевірками.

Якщо Ви потребуєте правової допомоги, інформацію щодо консультування Ви можете знайти на сторінці Захист інтересів боржників.

 

ОСББ по-українськи: чому на жителів масово подають до суду?