Рекрутинг – це підбір персоналу в штат компанії чи під замовлення клієнта у випадку рекрутингового агентства; основна функція і обов’язок менеджерів по персоналу та рекрутерів. Рекрутинг є обов’язковим та необхідним процесом у кожній організації будь-якої сфери діяльності. Адже від якості та ефективності даного процесу напряму залежить її фінансова результативність. Тому можна сказати, що такий напрям вже давно став невід’ємною частиною ІТ галузі.

Слід розуміти, що між рекрутером і HR менеджером є різниця. Основна задача першого є — пошук, відбір та співбесіда з кандидатом, іншими словами, залучення потрібного спеціаліста в компанію. А HR менеджер займається, так званою «внутрішньою кухнею» та працює вже з тими людьми, яких привів у компанію рекрутер. Які існують принципи рекрутингового етикету та як зрозуміти, що з Вами поводяться некоректно – далі в статті.

Трудове право. Найважливіші правила рекрутингу

Перше правило – конфіденційність.

Рекрутер не має права використовувати в особистих цілях жодну інформацію, допоки не отримують повну згоду. Кожен фахівець повинен розуміти, що на ньому велика відповідальність. Тому збереження анонімності – фундамент довірливих відносин як з клієнтом, так і зі здобувачем. А без довіри не буде успішною робота.

Спроба рекрутера переманити співробітника з клієнтської компанії

Це також абсолютний нонсенс. Навіть якщо це тішить, слід подумати, чи варто підтримувати відносини з рекрутером, який здатний за першої нагоди плюнути на професійну етику?

Етичне ставлення до кандидата

Некоректно вести переговори щодо кандидатури без відома людини. Завдання рекрутера – підготувати кандидата до будь-якої зустрічі з наймачами, що відбудеться за його ініціативою. Оскільки успіх кандидата – це і його успіх, тому кандидатам не потрібно соромитися розпитувати про наймача та його очікуваннях.

Крім того, рекрутер зобов’язаний дати фідбек про зустріч кандидата з наймачем. При чому швидко. Іноді саме від оперативності може залежати доля проекту.

Проактивність у веденні процесу – це обов’язок саме рекрутера, а не кандидата. Іншими словами, пускати на самоплив спілкування не варто.

Об’єктивність

Ще одним обов’язком рекрутера є абсолютна об’єктивність при оцінці кандидата. Ані стать кандидата, ані національна приналежність та інші особливості, якщо вони прямо не впливають на професійний профіль, не повинні стосуватися рекрутера та “відбитись” на розгляді резюме.

Інформованість

Спеціаліст повинен розуміти потреби та особливості компанії, бути знайомим з її корпоративною культурою. Тільки так він буде здатний запропонувати професіоналів, які не тільки зможуть взяти на себе необхідну відповідальність в роботі, але і «впишуться» в колектив. Для цього ж необхідно особисто познайомитись із кандидатом, так би мовити побачити своїми очима робочу середу.

Ви ж повинні відчувати, що рекрутер – це частина вашої команди. Ще раз, довіра – головне.

Залучення

Так як і з кандидатами, ви маєте право на оперативний фідбек від рекрутера з кожній зустрічі і домовленості. Він також повинен «вести» вас як клієнта, готувати до спілкування з кандидатами. Ви повинні заздалегідь розуміти їх профіль і мотивацію.

Дуже важлива проактивность з боку рекрутера. Постійна комунікація, поетапна поінформованість – дуже важливі речі. Професіонал не стане чекати запиту з боку клієнта, він першим вийде на контакт.

Якщо ви відчуваєте, що фахівець «плаває» в інформації про компанію, вигадує на ходу і намагається викрутитися, напевно він відкрив матеріали за 15 хвилин до зустрічі з вами. Абсолютно вся інформація щодо вашої компанії повинна бути в інтересах рекрутера. Це і є запорука його успішної роботи за проектом.

Довіра

Довіра допомагає зробити роботу вашого рекрутера більш ефективною. Кандидат, який працює з одним фахівцем ексклюзивно, підвищує його мотивацію і почуття значимості. Від цього залежить і задоволення від роботи.

На ексклюзивне співробітництво варто погоджуватись лише, коли є впевненість у відмінному сервісі. Якщо рекрутер налаштований на швидкий і масовий «продаж» – задумайтейсь у його професіоналізмі та зацікавленості саме в Вас.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Трудове право.

Трудове право: рекрутинговий етикет або яких правил необхідно дотримуватись?