У Міністерстві закордонних справ кажуть, що безвіз значно посилив трудову міграцію. Лише за минулий рік з України виїхали понад мільйон осіб. Зазвичай, їдуть на заробітки – в Європу, Азію. Хоча деякі й за вищою освітою. Причина ж не лише в безвізовому режимі, а й в низьких зарплатах і безперспективності.

Де потрібні вчителі, хто тікає з України в пошуках кращого життя, які зарплати за кордоном – далі.

Трудова міграція. Де потрібні вчителі?

Українських вчителів, які мають вищу освіту та знають англійську на відмінно запрошують до Китаю, Японії, Туреччини, В’єтнаму, Таїланду, Тайвані, ОАЕ, Кувейту та інших країн.

Платять нашим вчителям від $2 тисяч. До того ж, дають хорошу медичну страховку, забезпечують житлом і харчуванням. Щодо умов, то гріх жалітись, та й попит зростає стрімко.

Зазвичай, українських вчителів можна побачити в сім’ях, приватних школах, коледжах, дитячих садках, приватних бізнес-школах. Крім того, українців зі знанням російської мови чекають у Франції. У Версалі потрібні викладачі вечірніх курсів для дорослих. А в Париж – вчитель танців, гри на флейті.

У Швецію запрошують викладачів для гри на гітарі, вчителів музики – до Великобританії. В ОАЕ шукають вчителів фізики, математики, біології. В Катар – хімії, фізики, географії.

На Кіпрі потрібен бухгалтер. Українцю готові платити 64-65 тисяч гривень. Вимоги – вища освіта, бажано, щоб була спеціальність математика чи програміста. А серед обов’язків – ведення бухгалтерського обліку компаній Кіпра, здача звітів, проведення консультацій.

Їхати далеко не доведеться… У Польщі чекають на конструктора, який буде конструювати машини в комп’ютерних програмах. Робочий день – 8 годин, за годину – 15-18 злотих (близько 114-137 гривень). Разом з тим, запрошують і інженера-конструктора по 3D друку. Готові ж платити 51-68 тисяч гривень конструктору, що має вищу інженерну освіту.

Частина їздить до Німеччини. Там вчений читає лекції, отримує хороші гроші й повертається до України. Хоча…

Молодь також не відстає у пошуках роботи за межами України. Та й іноземні роботодавці починають їх заманювати ще під час навчання. Тому частина, тільки-но отримав диплом, сміливо відправляється в ту ж саму Польщу. Мова йде не лише про роботу, а й навчання. Українців же хочуть бачити конструкторами, інженерами, машинобудівниками.

Крім того, в Європу кличуть наших хірургів, пластичних хірургів, дерматологів, логістів, фінансистів-аналітиків.

Селяни продають будинки

До прикладу, на Закрпатті є села, звідки велика частина українців, особливо влітку, виїжджає за кордон. У цю пору на вулицях практично зустрічаються жінки, які лишаються на господарствах. Є й такі чоловіки, які попрацювавши та ставши на ноги в Європі, забирають свої родини. А в рідних селах продають будинки.

Найбільша кількість – будівельники, водії, доглядальниці, покоївки, медсестри.

З вищеописаного видно, що люди завжди прагнуть працювати, бо, як мінімум, потрібно за щось годувати себе й свою родину. В Україні ж не створено тих умов, які б задовольнили прості життєві потреби.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Міграційне право.

Трудова міграція: хто шукає щастя за кордоном?