Нині українці активно займаються інтернет-шопінгом, бо це зручно та вигідно. Особливо популярними стали зарубіжні інтернет-магазини, вони ж приваблюють своєю ціною та різноманіттям. Та й загалом купити товари за кордоном, перебуваючи у відпустці, пропозиція заманлива. Однак не всі покупці знають про необхідність розмитнення придбаного. Відповідно до законодавства, встановлено ліміти вартості товарів. Якщо вони не перевищені, то мито не сплачується. В інакшому випадку – це потрібно зробити. Це стосується і тих товарів, які пересилаються поштою чи міжнародними службами доставки з інтернет-магазинів. У нашій статті – хто звільняється від сплати митних зборів, які товари не підлягають розмитненню, скільки потрібно заплатити, коли ліміт перевищений.

Які товари з-за кордону звільняються від митних зборів?

Варто зазначити, що під вартістю товарів, яка береться за показник при розрахунку лімітів, слід розуміти вартість товарів, зазначену в рахунку (інвойсі) чи квитанції про оплату. У разі їх відсутності вартість встановлюється на рівні аналогічних товарів. Щодо товарів, які ввозяться в Україну окремо від власника (у вантажному відправленні), то до розрахункової вартості додається ще й вартість самого перевезення. А також вартість страхування (за наявності).

Отже, не сплачуються митні збори, якщо:

 • вартість товарів (окрім підакцизних) не перевищує 1 тисячу євро, якщо це ручна поклажа, багаж і ввозяться через аеропорти;
 • вартість товарів (крім підакцизних) не перевищує 500 євро. А сумарна вага не більше 50 кг, ввозяться на митну територію України у ручній поклажі та/або у багажі через інші, крім аеропортів, пункти пропуску. До прикладу, перетин кордону пішки, залізничним, автомобільним транспортом;
 • вартість товарів (крім підакцизних) не перевищує 150 євро, які пересилаються на адресу одного одержувача від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях. Також на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
 • вартість товарів (крім підакцизних) не перевищує 150 євро, якщо це вантажне відправлення.

Загалом, вказані ліміти діють лише у випадку, коли людина, яка ввозить товари, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. У випадках з пересиланням товарів продавцем на адресу покупця, загальна вартість товарів не повинна перевищувати 150 євро на добу, а не 150 євро за один товар/посилку.

Якщо в один день покупець отримає декілька товарів від одного відправника, а вартість кожного не перевищує 150 євро, однак у сумі ліміт перевищується, то товари необхідно буде розмитнювати.

Митні платежі, які необхідно сплатити, якщо ліміти перевищені

Якщо загальна вартість товарів не перевищує 10 000 євро, проте перевищує ліміти, розмір митних платежів становить 10%. А податок на додану вартість (далі – ПДВ) – 20% від вартості товарів. До прикладу, коли вартість товару, який перевозиться автомобілем складає 700 євро, митні платежі розраховуються так:

Ліміт для товарів, які ввозяться автомобілем і супроводжуються власником встановлюється на рівні 500 євро.

Сума перевищення складає: 700 євро – 500 євро = 200 євро.

Тобто, аби розрахувати митні платежі, береться отримана сума – 200 євро.

На момент ввезення товару 200 євро за курсом НБУ наприклад складає 6 224 грн. Тому власнику товару за ввезення необхідно сплатити мито:

6 224,00 х 10% = 622,40 грн.

До того ж, потрібно сплатити ПДВ в розмірі:

6 224,00 х 20% = 1244,80 грн.

Таким чином при ввезенні супроводжуваного товару на суму 700 євро, підлягає сплаті така сума: 622,40 + 1244,80 = 1 867,20 грн.

Другий приклад.  Якщо продавець інтернет-магазину пересилає мобільний вартістю 300 євро на адресу покупця, то митні платежі розраховуються так:

Ліміт для товарів, які пересилаються міжнародними поштовими відправленнями встановлюється на рівні 150 євро на адресу одного покупця.

Сума перевищення ліміту: 300 євро – 150 євро = 150 євро.

А для розрахунку митних платежів береться отримана сума перевищення – 150 євро.

150 євро за курсом НБУ на момент ввезення товару складає 4703,24 грн.

Виходячи з цього, аби покупець отримав мобільний телефон, повинен сплатити мито:

4703,24 х 10% = 470,32 грн.

Плюс ПДВ в розмірі:

4703,24 х 20% = 940,65 грн.

Отже, при отриманні міжнародного поштового відправлення у вигляді мобільного телефону вартістю 300 євро сума сплати така: 470,32 + 940,65 = 1411 грн.

Якщо вартість товарів перевищує 10 000 євро, то оподатковується митом за повними ставками і ПДВ за ставкою 20%.

Розмитнювати товар не потрібно, якщо це:

 • особисті речі;
 • звичайні товари на кожен день;
 • товари, що належать громадянам і ввозяться транзитом через митну територію України;
 • товари у складі спадщини за законом, відкритої за межами України;
 • нагороди, призи на міжнародних змаганнях, конкурсах за межами митної території України (повинно бути нотаріально завірене підтвердження);
 • товари (навіть особистий транспорт), які були попередньо вивезені, а тепер ввозяться назад до України;
 • транспортні засоби особистого користування, які ввозяться тимчасово. А також пальне у звичайних баках транспорту, встановлених заводом-виробником;
 • товари (окрім транспорту), які були у користуванні та призначені для власного облаштування житла, забезпечення життєдіяльності іноземних громадян, які за офіційним запрошенням прибувають у довготермінове відрядження на територію України;
 • інші товари, передбачені законом.

Як висновок, якщо Ви прагнете придбати товар з-за кордону як особисто, так і за допомогою посилок, потрібно враховувати ліміти вартості. Вони ж дозволять уникнути сплати митних платежів. Щодо оформлень закордонних покупок в одного продавця, краще не робити цього в один день, а окремо. Оскільки ліміти встановлюються, дивлячись на кожен товар окремо, а не на їх загальну вартість. Між замовленнями має пройти достатньо часу, аби продавець не відправив їх в один день. Замовлення краще робити через тиждень після попереднього. У будь-кому випадку питання зі строками можна вирішити з продавцем. Як варіант, замовлення можна оформити у різних продавців та в різних інтернет-магазинах, аби вартість не складала більш ніж 150 євро за кожен товар. У такому випадку, навіть якщо вони прийдуть в один день, за основу розрахунку буде братись окремо вартість кожного з них. Адже відправники різні.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Товари з-за кордону: скільки доведеться заплатити українцям?