Ви вирішили створити власний бізнес, займатися улюбленою справою, яка окрім задоволення буде приносити ще й гарні гроші та до того ж плануєте “пустити коріння” і розширюватися – зручний варіант ТОВ. У чому його перевага та як проходить процес відкриття підприємницької діяльності – далі.

Що таке ТОВ?

Товариство з обмеженою відповідальністю є певно найпоширенішою формою ведення бізнесу в Україні. Це – комерційна організація, яка створюється за згодою не менше 2 людей чи юридичних осіб задля об’єднання їх вкладів у спільне ведення господарської діяльності. Українське законодавство дає великі можливості, пов’язані з доступністю даного виду підприємства. ТОВ є юридичною особою. Відповідно, має бути юридична адреса.

Хто може бути засновником ТОВ?

Насамперед, варто зазначити, що ТОВ може містити від 1 до 100 осіб. Учасниками можуть бути як фізичні особи, так і юридичні. Кожен із них надає копії паспорта (всі сторінки), довідку присвоєння ідентифікаційного коду. Якщо це юридична особа – необхідні такі документи:

  • нотаріально завірена виписка з ЄДРПОУ або свідоцтво про держреєстрацію;
  • копія довідки статистики про включення до ЄДРПОУ;
  • нотаріально посвідчена копія Статуту підприємства-учасника;
  • рішення або ж наказ про участь у створенні ТОВ (загальні збори учасників). До прикладу, для ПП необхідне розпорядження власника, для АТ – рішення Наглядової Ради;
  • про призначення директора – рішення чи наказ;
  • копія паспорта, коду ІПН підписанта зі сторони юридичної особи.

Підписувати статут у нотаріуса мають особисто всі учасники. До того ж, склад зазначається не лише в Статуті, а й і в Єдиному держреєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Що потрібно зробити перед реєстрацією?

  1. Вибрати назву майбутнього ТОВ. Потрібно вибрати декілька варіантів, повну й скорочену назву українською, російською, англійською (є не обов’язковою). Разом із тим необхідно переконатися, що подібної зареєстрованої назви немає в Україні. Коли ж вільна – зарезервувати. Це питання вирішується у відділі Держреєстру юридичних й фізичних осіб-підприємців.
  2. Статутний капітал. Необхідно визначитися з порядком формування, складом і розміром. Згідно із законом, мінімальний розмір не обмежений. Так само, як і засоби формування. Капітал може бути на основі грошей або ж майна, переданого учасниками. Важливо, що його треба сформувати до кінця року від моменту держреєстрації.
  3. Обрати вид діяльності. У статуті прописані всі напрямки, основних же 6 видів діяльності. Визначитися потрібно згідно із класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Так звані КВЕДи закріплюються у довідці про внесення до ЄДРПОУ, яке видає Управління статистики.

Реєстрація підприємницької діяльності

Держреєстратор приймає документи, заявнику видає опис про прийняття (перелік документів, дата). Держреєстратор має право не розглядати документи, якщо це передбачено законом. У цьому випадку можна звернутися за юридичною допомогою. Якщо все добре, відомості про ТОВ вносяться у день надходження документів. Далі підприємству присвоюють ідентифікаційний код. Держреєстратор отримавши відомості з Пенсійного фонду та податкової, протягом доби мають видати виписку про відкриття товариства.

Де можна зареєструватися?

В українському законодавстві “Про господарські товариства” йдеться про те, що підприємство можна зареєструвати як за місцем реєстрації учасника, так і за місцем ТОВ. Також необхідно вказати юридичну адресу.

Реєстратор може відмовити коли:

  1. недотримуються вимоги щодо найменування ТОВ;
  2. у статуті підприємства присутня пропагадна комунізму чи нацизму;
  3. відомості про засновників ТОВ не відповідають даним ЄДР;
  4. документи не відповідають вимогам.

Після того, як Ви отримаєте виписку, з нею – до банку для відкриття рахунку. При собі обов’язково мати завірені нотаріусом зразки підписів директора та печатки.

Отже, процедура створення ТОВ за своєю суттю не складна. Однак потребує чіткого дотримання й виконання вимог і послідовності. Як висновок, для реєстрації ТОВ потрібно визначитися з назвою, видом діяльності, кількістю учасників, статутним капіталом, місцем реєстрації, директором, бухгалтером.

Інформацію про консультування з питань реєстрації ТОВ, Ви можете отримати на сайті.

 

 

Правові норми та процедура реєстрації ТОВ
Tagged on: