Є визначений перелік видів діяльності, для яких існування без ліцензії неможливе. Точніше сказати, тільки з отриманням ліцензії така діяльність законна та допустима.

До такого переліку зараховують і продаж ветеринарних препаратів. Особа, що прагне отримати дозвіл на таку торгівлю, повинна зібрати необхідні документи. До них належить виписка з ЄДР, підтверджена інформація про матеріальну базу, рівень персоналу, їхню кваліфікацію та здобуту освіту, посадові інструкції та штатний розклад. А також ряд дозволів.

Далі – кілька слів про вимоги до місць, де здійснюється торгівля препаратами для тварин. До закладів ветеринарної медицини зараховують аптеки, аптечні пункти та аптечні кіоски. Особливістю аптек ветеринарної медицини є те, що вони можуть володіти правом виготовлення ліків та їх реалізації.

Вивіска, що розміщується на фасаді будівлі, має містити повну назву аптеки. Біля входу – доступна інформація про режим роботи аптеки.

Крім того, аптека, у якій провадиться торгівля ветеринарними препаратами, має ряд технологічних вимог щодо площі приміщень. І щодо того, які окремі кімнати повинні розміщуватися в аптеці – кімната для працівників, кімната для зберігання ліків, зал для обслуговування.

Власник аптеки також зобов’язаний видати своїм працівникам спецодяг, що відповідає санітарним нормам.

Кожен препарат, яким торгують у такій аптеці, повинен мати посвідчення та рекомендації для покупців. Всі медикаменти повинні бути зареєстрованими та відповідати вимогам якості. Забороні підлягають ті препарати, у складі яких знайдено отруйні та сильнодіючі речовини. Реалізувати такі препарати можна тільки за рецептом спеціаліста, фахом якого є ветеринарна медицина.

До того ж, приміщення аптеки повинно бути забезпечене протипожежними засобами та заходами охорони.

Отримання ліцензії на торгівлю ветеринарними препаратами має таку ж структуру, як і будь-яке одержання ліцензії. Якщо документи, що додаються до заяви, виявляться недійсними чи недостовірними, то заяву не розглянуть. Загалом, прийняття рішення займає десятиденний термін. Про позитивне рішення або ж про відмову управління ветеринарної медицини повідомляє заявнику за три дні.

До того ж ліцензію можуть скасувати. Підставами для цього стають різні факти. Як недостовірна інформація при поданні заяви, так і те, що власник подав відомості про зміну будь-яких даних у документах невчасно. Також ліцензія анулюється разом із анулюванням державної реєстрації суб’єкта.

Рішення про скасування ліцензії теж займає десять робочих днів, а підстави для цього пояснюються у листі, який отримує ліцензіат за три дні.

Ліцензійний реєстр також містить запис про анулювання, вносяться також підстави такого рішення та його дата.

Як бачимо, торгівля ветеринарними препаратами теж має вимоги, які необхідно виконати, щоб отримати ліцензію. До них належать і технічні – щодо обладнання та приміщень. Крім матеріальної сторони, справа містить і юридичну. Саме у цій площині можна отримати професійну консультацію від працівників проекту «Ваш юрист». Про необхідні документи та вимоги до них розповість спеціаліст проекту, що візьметься за отримання ліцензії.

 

Торгівля ветеринарними препаратами: як ліцензувати?