Святкова пенсія: українцям можуть виплатити пенсії за 2 місяці

Пенсійний фонд України може зробити для українських пенсіонерів так званий святковий подарунок. За повідомленням “АІФ”, виплатити у поточному місяці 2 пенсії – за грудень і за січень 2019 року. Святкова пенсія -далі.

Святкова пенсія. Виплати наперед

Кабмін України планує зобов’язати Пенсійний фонд України виплатити пенсіонерам в грудні одразу дві пенсії. Тобто за грудень і січень. Таке рішення передбачає так звану перестраховку від затримок виплат пенсій у січні внаслідок свят. Говориться про це у проекті постанови. Його направлять на обговорення членам КМУ.

Стосовно дат виплат, то їх мають узгодити Міністерство соцполітики та оператор “Укрпошта”, банківські відділення.

Подібну практику вже застосовували в кінці минулого року. У 2017-му виплатили дві пенсії відповідно до постанови №970.

У проекті є уточнення. Святкова пенсія, тобто виплати наперед дозволять скоротити витрати державного бюджету на 2019 рік близько на 30 млрд гривень.

Нарахування пенсій по-новому

З 1 березня 2019-го пенсії в Україні нараховуватимуть по-новому. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Передбачено, що відповідна дата є наступним етапом пенсійного підвищення. Перерахунок буде автоматичним, так як і планується щороку. Стосовно розміру підвищення, то становитиме від 17% до 40%.

Крім того, 1 січня 2019-го перерахують пенсії пенсіонерам-військовим.

Диференційований підхід

Раніше міністр соцполітики України Андрій Рева нагадав про диференційований підхід держави до претендентів на отримання пенсії. Тобто про те, що вік виходу на пенсію залежить від виконання умов пенсійної програми.

Диференційований підхід при визначенні віку – це важлива складова Пенсійної реформи, мотивація громадян до участі в ній.

Пенсійну реформу провели, зберігши базовий пенсійний вік. А вік для того, щоб вийти на пенсію залежить від того, настільки виконані умови програми.

У разі повного виконання в особи є право на вихід на пенсію в 60-річному віці. При частковому – у 63 роки. При мінімальному виконанні умов пенсійної програми – в 65 років.

Отож на думку міністра, право вибору є.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Святкова пенсія: українцям можуть виплатити пенсії за 2 місяці