Відповідно до нововведень, батькам стало значно простіше отримувати свідоцтво про народження дитини. Бо тепер це доступно в самому пологовому будинку. Чи змінився перелік документів при видачі свідоцтва, що є в компетенції пологових – далі.

Свідоцтво про народження. Перший документ дитини отримати просто

Сервіс, який розробили для батьків є доступним із 2015 року. На сьогодні ж діє в 472 пологових будинках по всій Україні. А в червні 2018-го отримання свідоцтва стало ще доступнішим. Працівників ДРАЦС забезпечили сучасними планшетами. За допомогою них є можливість одразу направляти відомості задля проведення держреєстрації дитини. Сюди ж реєстрація місця проживання, подання електронної заявки, щоб отримати допомогу на дитину. Крім того, батьки можуть навіть стати в е-чергу до дитячого садка.

За статистикою, станом на 10 жовтня цього року від початку проекту (1 січня 2016-го) видали 366 626 свідоцтв про народження на місці, тобто в пологових.

Стосовно Києва, протягом вересня видали 3 030 свідоцтв. У пологових будинках у 1 352 малюків з’явились їхні перші документи.

Свідоцтво про народження. Які документи?

Державну реєстрацію народження дитини проводити не обов’язково. Протягом 1 місяця потрібно надати заяву про реєстрацію народження до органу, що займається держреєстрацією.

Перелік документів для видачі відповідного свідоцтва в пологових не змінився. 

Це медичне свідоцтво про народження, що видає заклад охорони здоров’я. Або ж висновок комісії, що встановлює факт народження за межами закладу. Якщо відсутні такі документи – рішення суду.

Крім того потрібно подати:

  • паспорти батьків, свідоцтво про шлюб (якщо є);
  • спільна заява про присвоєння дитині прізвища;
  • спільна заява щодо визнання батьківства;
  • паспорт та заява матері, якщо не в шлюбі та не має того, хто визнає своє батьківство.

Компетенція пологових будинків

У закладі є кабінет працівника відділу ДРАЦС, який приймає та видає свідоцтво про народження. Таку послугу нині використовують у 7 пологових будинків і 3 установи охорони здоров’я.

Разом з тим, у працівників є сучасні планшети, які дозволяють швидко здійснювати державну реєстрацію народження дитини, місця проживання тощо. Коли ж батьки хочуть отримати паперовий варіант – його видадуть вже на наступний день у пологовому. Також діє доставка. Все це безкоштовно.

Оформленням можна зайнятись і самостійно – через портал держпослуг i-Gov. Там є відповідні інструкції.

Нагадаємо, що уряд ухвалив пакет підтримки народжуваності. Туди ж входить і так званий бейбі-бокс із усім необхідним для немовляти.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Свідоцтво про народження: зміни при видачі першого документу