Сурогатнe материнство: як в Україні працює такий бізнес?

Суpогaтне мaтеpинство в Україні, так само, як і будь-який бізнес має своїх посеpедників. Звідси виникають не лише напрацьовані схеми, а й aфеpи. Останні в свою чергу дуже зацікавлені в сурогатному материнстві, бо це приносить великі гроші. Мова йде про близько 500 тисяч гривень за 9 місяців. За правилом, сурогатна матір виношує дитя з ДНК батьків. А після народження їм віддає. Аферисти ж розробили свою схему заробітку – не народжувати, але отримати гроші.

Сурогатнe материнство. Як не потрапити до рук аферистів?

Сьогодні не лише в Україні, а й у всьому світі сурогатне материнство є неабияк популярним. І це в більшості випадків не через примхи, а через потребу. Раніше в бездітних пар був лише один вихід – усиновлення. Зараз це можна зробити, залучивши сурогатну матір. Щоправда послуга коштує немаленьких грошей. Наприклад, у США це 100 000 долapів, у Кaнaді – 90 тисяч, в Укpaїні ж ціна починається від 15 тисяч долapів. Тому не дивно, що таким бізнесом зайнялися й аферисти.

Для когось сурогатні матері є останнім шансом отримати свою дитину. А для когось заробити на цьому. Для більшості українців сума в півмільона гривень є космічною. Та попри це кошти віддають. Головне, щоб не шахраям. А вірніше шахрайкам. Щодо них, то вони навчилися заробляти без розтяжок на животі та болісних пологів. Тобто не народжувати.

Сурогатнe материнство. Вимоги

До жінок, які планують стати сурогатними матерями дуже суворі вимоги. Насамперед, це наявність своєї дитини. Бо в інакшому випадку може виникнути спустошення.

Так, дитину згодом заберуть. І до цього має бути готова жінка, хоч і носить дитя під самісіньким серцем. В українському ж законодавстві також вказано, що народжене маля не сурмами. З 2004-го почав діяти Сімейний кодекс України, в якому є положення про сурогатне материнство (123 стаття). І чітко регламентує, що дитина від генетичних батьків.

Запліднена яйцеклітина вживляється в тіло обов’язково чужої жінки. А для того, щоб ембріон розвивався, сурогатна матір 5 місяців приймає медичні препарати. Щомісяця жінка повинна приходити до лікаря на огляд. А в останні місяці жінка переїжджає жити поряд із пологовим. Таке проживанняя мають забезпечити замовники.

Сурогатнe материнство. Ризики

Нерідко можна побачити вчителів, жінок із вищою освітою, які живуть на зарплаті 3 тисячі гривень і мають своїх трьох дітей. Фактично поліпшений стан життя таких жінок у руках генетичних батьків. Однак покращать, якщо є порядний посередник. Дехто й дісно працює легально, чесно. Проте таких мало. Незважаючи на ризики, біологічні батьки йдуть на це.

На жаль, все частіше у благородну справу втручаються шахраї. Спершу гроші, потім умови. це після того, як наприклад розмістити фейкове оголошення стати сурмамою. За лічені хвилини може відгукнутись навіть десяток біологічних батьків. А що коли подзвонити?….

Розповідь про допомогу тим батькам, які не можуть виносити та народити, переростає в усвідомлення реального заробітку. Тож емоції зникають, а думки про купівлю наприклад квартири не залишають. Що ж, за осуджувати ніхто не має права, коли все по-чесному.

Попит сурогатного материнства не на жарт зростає. Особливо, коли цим заборонили займатися в Індії та Тайланді. Тож іноземці повалили саме в Україну за немовлятами. Та причина не лише в цьому – у нас така послуга коштує в рази дешевше.

Сурогатнe материнство. Компенсація

Крім фінальної компенсації сурогатним матерям виплачують щомісячні. Зокрема, харчування, одяг, медпрепарати. Крім того, є доплати. До прикладу, за кесариврозтин у середньому 1 тисяча доларів. Якщо жінка завагітніє двійнею отримає плюс 2-3 тисячі доларів. Відповідно, на такі гроші клюють чимало охочих.

Шахрайки. Їх в інтернеті безліч. Хіба знаєш, хто сидить по той бік екрану. У пошуках вже є цілі чорні списки сурогатних мам-аферисток. Вони роблять усе для того, щоб просто не завагітніти. Отримавши при цьому компенсацію за нібито невдалий перенос ембріону.

Ще гірше, коли починає шантажувати вже вагітна сурмама. Особливо перед пологами. Наприклад, якщо ви не доплатите певну суму грошей, то нібито не підпише згоду. Пара ж яка мріє роками стати батьками – ведеться на провокації. Отож, треба зупинитись і подумати, аби не стати заручниками таких ситуацій. 

Кожен ринок, включаючи сурогатне материнство, має свої ризики. Тому просто необхідно бути обережними, а в незрозумілих питаннях краще звернутися за кваліфікованою допомогою.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

Сурогатнe материнство: як в Україні працює такий бізнес?