Судове засідання є процесуальною формою розгляду цивільної справи. У свою чергу судові справи розглядаються за відповідною нумерацією. А при судовому розгляді секретар фіксує за допомогою техзасобів усе засідання. Бути чи не бути відкритій фото- та відеозйомці – далі.

Судові справи. Фото- та відеозйомка

Як правило, судові справи розглядаються відкрито. Іншими словами, в залі суду може знаходитись будь-хто. Те саме стосується засобів масової інформації. Допускають до судового засідання за наявністю тих документів, що посвідчують осіб. Але лише до того, як почався розгляд або в перерві.

Таким чином, ведення фото-, відеозйомки та аудіозапису за допомогою портативних техзасобів не заборонено. При цьому окремий дозвіл не потрібний. Стосовно трансляції, то лише, маючи дозвіл.

Загалом, зйомку та записи мають здійснювати так, аби це не перешкоджало розглядати справу. Коли ж учасники порушують відповідний порядок, можуть легко покинути залу суду.

У разі закритого судового засідання серед писутніх мають бути лише самі учасники справи. А фіксувати засідання можуть тільки працівники суду.

Відкритість судового засідання

Кожен має право на усну чи письмову інформацію щодо результатів судової справи. Тобто в кожного є право на вільний доступ.

Інформацію про суд, дату надходження заяви, сторін спору та предмет позову, апеляційної, касаційної скарги, заяви щодо перегляду рішення, стадії розгляду, місце, дату і час засідання суду, рух справи повинні оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.

Судові засідання проводять лише у спеціально обладнаному приміщенні – залі засідань. Воно має бути придатним для того, щоб розмістились сторони судової справи. А також всі учасники судового процесу.

Як висновок, у відкритому судовому засіданні без окремого дозволу можуть бути присутніми будь-які особи. Так само є право і на відкриту фото- та відеозоймку. В тому числі, й засоби масової інформації (ЗМІ).

У закритому розгляді справ – лише сторони та безпосередні учасники. Інші мають отримати дозвіл.

Які дії, коли порушують порядок?

Тих, хто порушує порядок або перешкоджає судовому процесу чекає:

  • попередження стосовно неприпустимої поведінки під час розгляду справи;
  • якщо повторне зауваження – особу виведуть із судової зали;
  • коли судовий процес порушує учасник, а без нього справу розглянути не можуть, то розгляд мають право відкласти. Всі витрати такого призупинення покладуть на винного;
  • якщо особа не подала та не вказала при цьому письмові причини чи речові докази (за вимогою суду), суддівський голова має право на постанову ухвали. Тим самим, вилучити докази задля дослідження;
  • неявка свідка, якого викликали, може стати примусовим приводом відшкодувати витрати до держбюджету.

Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

 

 

Судові справи: чи можна вести відкриту зйомку в залі суду?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.