Судове засідання: як до нього підготуватися, правила поведінки?

Судовий розгляд (судове засідання) є останнім кроком у справі, коли попередні методи не подіяли. Так і є, що саме в судових залах вирішується подальша доля людини. Та й не завжди в негативному руслі. Так чи інакше, перед тим, як іти до суду, потрібно знати декілька важливих моментів, аби власною невпневненістю чи незнанням себе не “загубити”.

Далі в статті – як підготуватись і вести себе під час судового засідання?

Судове засідання. Про що варто знати?

По-перше, до судової інстанції не потрібно приходити, коли неприйомний день. Зазвичай, громадян приймають працівники апарату, які навіть не мають жодного зв’язку з конкретною справою. Це, як правило, секретарі та помічники різних рангів. У їхньому повноваженні:

  • проінформувати відвідувачів щодо час та дати судового розгляду;
  • видати постанови з іншими документами;
  • надати відомості щодо одержання на руки судових рішень, призначити час.

Що стосується працівників канцелярії, то вони видають і приймають пакет документів. Під час прийняття документів, секретар перевіряє наявність копій, їхню кількість.

У разі подання документів іншою особу, необхідно подати документ, який підтверджує таке повноваження.

Працівникам суду слід враховувати, що особі потрібно ознайомитись із паперами. Якщо справу розглядатимуть в арбітражному суді, секретар матиме право вимагати пред’явлення доказів того, що копії позову та папери відповідачу надсилались. До того ж, це стосується квитанцій щодо сплати держмита.

Позивач у процесі

Позивач під час судового засідання повинен знати наступне:

  • порядок контролює суддя. Таким чином, до нього всі звернення;
  • суддя обов’язково звернеться для того, щоб позивач роз’яснив суть позову. Разом з тим, будуть і додаткові питання, до яких варто бути готовим;
  • у відповідача завжди є право на відгук про позов. У разі складності справи та необхідності вивчення додаткової інформації, процес можуть перенести. Судді люблять, коли відповідач говорить чітко та конкретно, не затягуючи час;
  • суддівські порушення можна фіксувати. Якщо в цьому відмовляють, то повинні роз’яснити причину, можна вимагати й внесення відповідних записів до протоколу справи. Крім того, позивач має право звернутися до вищого судового органу;
  • сторонні особи не потребують дозволу, коли мова йде не про особисте життя чи здоров’я;
  • позивач зобов’язаний пред’явити документи в повному обсязі, знайти свідків. Також має право на прохання щодо призначення експертизи.

Судове засідання. Як себе вести?

Усі адмінпроцеси починаються за стандартною схемою. Спершу суддя представляє себе та секретаря, з’ясовує, чи є відводи. Далі має пояснити права сторін і поцікавитись, чи наявні прохання та клопотання, навіть, якщо це відомо заздалегідь із паперів.

Розглянути ж адміністративну справу можуть за один раз. Виграш процесу залежить, як від підготовки, так і поводження під час засідання. Конкретика та чіткість, обізнаність і впевненість зіграє на руку.

Варто знати, що кожен має право на підтримку. Таким чином, можна сміливо заявляти про потребу послуг фахівця. Право на захист порушити не можуть і, зазвичай, розгляд переносять.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

 

Судове засідання: як до нього підготуватися, правила поведінки?