У 2018-му субсидію призначають власнику житла чи іншому зареєстрованому в квартирі (будинку) члену сім’ї. Тому, на якого відкритий особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Виходячи з цього,  саме ця людина має займатись питанням оформлення субсидії, заповнювати заяву. У Мінсоцполітики є доступна інструкція, що дозволяє заповнювати бланки й декларації про доходи заявників. Які доходи повинні бути задекларовані, хто має право на отримання субсидії, основні нюанси – далі.

Субсидія на комуналку. Як отримати?

Які доходи треба задекларувати?

  • зарплату;
  • отримані аліменти;
  • виплати по безробіттю;
  • натуральну оплату праці;
  • стипендію, пенсію, соцдопомогу;
  • доходи від здачі нерухомості в оренду;
  • допомогу по тимчасовій непрацездатності;
  • заробіток осіб, які працювали у фізосіб;
  • доходи від підприємницької діяльності;
  • інші систематичні грошові виплати;
  • грошове забезпечення військовослужбовців (крім строкової служби);
  • заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою;
  • гроші, отримані за відшкодування шкоди, заподіяної працівникові при виконанні;
  • винагороди, що виплачуються штатним (позаштатним) художникам, літературним працівникам, фотокореспондентам і іншим особам з фонду авторського гонорару;
  • доходи від особистого с/г, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, випасання худоби, сінокосіння, а також земельної частки (паю), виділеної під час розподілу землі.

Якщо людина прописана, проте не проживає – вносити дані?

Цього року субсидії розраховують, враховуючи доходи всіх прописаних осіб, яким нараховують плату за комуналку. Коли ж зареєстрований родич не проживає в цьому житлі, то субсидію призначатимуть, але не враховуватимуть його доходи. Підстава – акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та висновок комісії при виконкомі.

Для того, щоб підтвердити непроживання, можна надати довідку, що особа перебуває в іншому місці (тривале відрядження, робота, навчання, лікування тощо). До того ж, не завадить і довідка, що засвідчує сплату за комуналку за іншою адресою.

Як одинокому мобілізованого солдату отримати субсидію та чи враховуються доходи атовця?

Легкий спосіб – відправити поштою заповнену заяву та декларацію про доходи і витрати. А завдяки новому сервісу Мінсоцполітики українці можуть подати документацію електронкою.

Щодо бійців АТО, то згідно п. 8 Постанови Кабміну, призначаючи субсидію учасникам АТО та їх сім’ям, до сукупного доходу не враховують:

  • отриману ними в період і/або після безпосередньої участі в бойових діях в зоні АТО благодійну допомогу (незалежно від розміру і джерела походження);
  • отримане за цей час грошове забезпечення, а також інші виплати та соцдопомоги, що виплачуються правоохоронцям, військовослужбовцям і працівникам ЗСУ, Нацвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, управління держохорони, Держспецзв’язку, іншим.

Виплати на дітей враховують, розраховуючи субсидії?

Обчислюючи сукупний сімейний дохід всіх видів соцдопомоги, до загального доходу включають виплати, крім одноразової допомоги, що надається при народженні малюка.

Хто має право на субсидію?

Іноземець із постійним дозволом на проживання має право на субсидію. Призначають компенсації на оплату комуналки на підставі договору оренди. Таке ж право мають і безробітні, а доходом буде вважатись подвійний прожитковий мінімум для працездатного населення країни.

Жителі гуртожитків також мають право отримати державну соцдопомогу.

Для орендарів квартири чи будинку компенсацію надають на термін дії договору, проте не більше ніж на рік. Субсидію можна продовжити.

Як довго приймається субсидійне рішення?

Рішення “так” або “ні” виноситься протягом 10 днів після того, як подається заява та отримуються відомості з держорганів щодо складу зареєстрованих у житлі осіб, доходу, забезпеченості комунальними послугами, їхньої вартості. Після того, як проведуть розрахунки, заявнику відправлять повідомлення із вказаним терміном наданої компенсації, розміру та сумою обов’язкового платежу.

Коли відмовили в субсидії

Оскаржити дії чи бездіяльність місцевого органу соцзахисту можна, якщо звернутись до органу влади (керівництво райдержадміністрації чи виконавчого комітету міськради, обласного управління чи департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації, суду).

Як продовжити житлово-комунальну субсидію в 2018 році?

Якщо сім’я не торкнулася змін, то до соцзабезу звертатись немає потреби. Тобто субсидія продовжується автоматично. Виняток – квартиранти, які повинні особисто звернутися до УПтаСЗН.

ЖКГ субсидії на наступний період розраховують структурні підрозділи, що займаються питаннями соцзахисту населення та враховують зібрану інформацію. Субсидіантів інформують впродовж 10 днів, можуть письмово, через електронку, смс.

Якщо в людини понад 2 місяці заборгованості з оплати послуг, то субсидію на наступний термін не призначать. Для продовження необхідно, щоб особа протягом 60 днів з дня відповідного інформування надала підтверджувальні документи з виплати боргу. А субсидію призначать з дня закінчення дії попередньої субсидії чи з місяця підтвердження оплати або укладення договору. Коли ж є поважні причини несвоєчасного покриття боргу, комісія може продовжити строк.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Субсидія на комуналку: про що варто знати – основні нюанси